Рубрика: Суспільство

17 лютого

На Закарпатті є унікальна церква, що нагадує вігвам і відрізняється своєрідною релігійною толерантністю (Фото)

foto

Храм молодий та унікальний

Закарпатське село Четфалва (в радянські часи на картах фігурувала назва Четово) - на перший погляд, мало чим відрізняється від інших селищ південно-західній частині України. Однак тут є будова, що кидається в очі своєю незвичністю. Це Католицький храм Святого Духа, що зовні нагадує індіанський вігвам або яйце гігантського птаха. Дзвіниця так само має невластивий християнським храмам вид параболічної арки. У туриста, який увійде всередину, може виникнути німе запитання при погляді на розташовані поруч розп`яття та іконостас. Однак, все пояснюється досить просто. Крім футуристичного зовнішнього вигляду храм відрізняється і своєрідною релігійною толерантністю: в певній черговості тут проходять служби Божі як римо-, так і греко-католиків.

Храм порівняно молодий - його почали зводити в 1998 році, а відкрили в 2001. Відшукати його не складе великих труднощів - храм знаходиться на центральній площі, однак і місцеві визначні пам`ятки, і село в цілому може дещо збити з пантелику нехарактерними для українських сіл пейзажами. Четфалва, швидше, нагадує Угорщину, що не дивно, адже поряд з селом тече річка Тиса, яка є ділянкою україно-угорського кордону.

Іgotoworld


17 лютого 2017, 14:40
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


На Закарпатті стались 2 аварії

Спалах кору на Рахівщині: кількість хворих школярів зросла

До списку найгарніших водоспадів України ввійшли і закарпатські (фото)

З шести поліцейських ГУНП Закарпаття – учасників відкритого чемпіонату прикордонної служби з легкої атлетики призові місця взяли п’ятеро

На все Закарпаття заплановано функціонування лише 6 організованих місць відпочинку краян на воді

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину