Центр Ужгорода практично паралізований (фото)

Ситуація з рухом в центрі Ужгорода близька до катастрофічної.

Сьогодні величезна кількість школярів запізнилася на перший урок, а дорослі – на роботу. І зовсім не з власної вини. Пощастило лише тим, кому не потрібно користуватися транспортом, оскільки їхні школи та офіси – в межах пішої прогулянки, пише korzonews.info

Як ми вже повідомляли, сьогодні вранці знову перекрили рух по вул. Підгірній, там триває ремонт. З одного боку, справа потрібна, оскільки історичний центр міста вимагає капітального оновлення, відновлення і комунікацій, і фасадів, і дорожнього покриття. Однак організація робіт на цій, одній з найбільш жвавих і важливих транспортних артерій Ужгорода, як виявилося, далека від оптимальної і стала причиною величезних заторів практично по всьому центру.

 

Так, автобуси, що їдуть з боку мікрорайону Шахта, потрапляють у «тягучку» вже посередині вулиці Берчені. З Нового району дістатися центру також малореально – вже від площі Народної починається пробка, і 300-500 метрів транспорт проїжджає за півгодини. Деякі водії випускають пасажирів на початку затору, адже дістатися пішки ужгородці можуть швидше, ніж «на колесах».

Ось «крик душі» однієї з мешканок Ужгорода Маріанни Чундак у соцмережі Фейсбук:

Свято закінчилось

Зранку в жодну з служб таксі дозвонитись неможливо. Прийшлось йти на маршрутку. Живем з донькою на Кошицькій і нам до зупинки біля Водоканалу йти хвилин 15. Спустились вниз на Собранецьку. Машини з центру стояли в пробці аж до нашої вулиці. Прийшлось навіть не йти, а бігти до школи, щоб не спізнитись. Спізнились на 5 хв. І це після такого ранкового марафону! Вислухали від вчителя настанову, що спізнюватись не можна. В свої 29 років я знаю, що спізнюватись не можна, а дитина розплакалась.

От я не розумію чому через недбалість чиновників повинна страждати я і моя дитина? Чому в Ужгороді перекрито вулицю Підгірну? Досі. Чому зараз, коли дітки поспішають до школи і їм і без того важко після літніх канікул звикати до нового ритму, перекрито центральну вулицю? Чому на дорогах такі пробки, що доїхати кудись вчасно неможливо?

Звісно я постараюсь виходити з дому раніше. До сьогоднішніх пробок ми з моєю донькою виявились не готовими. Це Україна. Тут кожен сам за себе. Школа не вчить толерантності, пунктуальності. Школа вчить нас бути жорсткими, безсердечними. Думаю, що керівництво школи могло попередити вчителів про те, що чиновники не можуть організувати нормальний рух транспорту в місті і до маленьких школяриків слід бути толерантними, але ні. В перші ж дні слід доводити дітей до сліз за те, що містом на транспорті пересуватись нормально неможливо.

…Думаю, що має бути розуміння з боку вчителів ситуації, що склалась. От пишуть про реформи, що оцінка це тільки між батьками, учнем і вчителем, щоб не завдавати травми чи стресу дітям. А як коли тобі на весь клас кажуть вийти бо ти спізнився? Це не приниження?

Що ж, цілком резонні запитання. Раз вже міська влада не в змозі організувати нормальну логістику під час робіт, то варто було б орієнтувати вчителів на більш лояльне ставлення до вимушених запізнень на перший урок. Хоча б на перших порах, поки люди не почали вносити корективи в свої ранкові плани.

Але є питання і по організації ремонтних робіт. Ми сходили на вулицю Підгірну і переконалися, що в першу чергу там встановлені… красиві бордюри… Не будучи фахівцем в області дорожніх робіт, проте задаєшся питанням: «А чи не логічніше було б в першу чергу відремонтувати дорожнє покриття і один з тротуарів? Тоді транспорт міг би пересуватися в нормальному режимі, а пішоходи – рухатися хоча б по одній стороні. А тоді вже спокійно доробляти другий тротуар і встановлювати «красу» у вигляді бордюрів…

Наведемо ще думку ужгородців:

Яна Курганюк: Аналогично…. Берчени стоит в пробке… Собранецкая стоит… Довженка стоит… пришлось объезжать закоулками по разбитым дорогам. Дети опоздали в школу на 10 минут.

Balint Henzel: Було ціле літо, максимальний світовий день, мінімальне транспортне навантаження для ремонтних робіт… Тим більше на ключових дорогах. Розтягують жвачку на місяці, до дощів… Треба приводити приклади як в нормальних країнах ремонтують дороги?

Виходить, нам, як завжди, не вистачає тижня-двох додати до літа. Адже до початку навчального року транспортна проблема сприймається не настільки гостро.

Можна скільки завгодно говорити про користь піших прогулянок або рятувати за популяризацію велосипедів, але факт залишається фактом – дороги і транспорт є кровоносною системою сучасного міста, і будь-які «тромби» здатні паралізувати практично будь-яку сферу життєдіяльності сучасного великого населеного пункту. А те, що припустимо на віддалених, спокійних вулицях, – «не проходить» на ключових магістралях міста.

Т.Т.Макаров, korzonews.info

Фото зроблені сьогодні близько 11.00. Роботи, як бачимо, «киплять»…


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.