Уряд Тимошенко навмисно закуповував ліки для населення втридорога — звіт КРУ
Міжнародні аудитори Trout & Cacheris та Akin Gamp Strauss Hauer & Feld LLP співставили реальні ціни на ринку з тими, за якими закуповував ліки та обладнання попередній уряд, а також відстежили ланцюжок посередників в офшорних зонах, через яких проводилися закупівлі. Різниця в цінах - це "корупційний податок", який стягнули з українських платників податків чиновники й посередники, які навмисно завищували вартість контрактів.
Про це йдеться у звіті Контрольно-ревізійної служби України, який оприлюднено на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.
Так, компанія "ІнтерФарм" поставила Міністерству охорони здоров'я вакцини TETRAct-HIB за ціною $8,11 за дозу. У виробника, Sanofi, така доза коштувала близько $2. Завищення ціни більш ніж в 4 рази забезпечив посередник - компанія Olden Group LLC.
Всього було закуплено вакцини на 5 мільйонів доларів, з яких за розрахунками аудиторів 3,9 мільйона або 75% грошей платників податків були заплачені зі зловживанням. За вакцину від краснухи МОЗ заплатило 30 гривень при ціні виробника 9,5 гривні. Всього з компанією "ІнтерФарм" Міністерство охорони здоров'я підписало контрактів на 118 млн грн.
Використання іноземних посередників та порушення законодавства про тендерні процедури міжнародні аудитори знайшли при поставках товарів United Medical Service - на 76 млн грн, "ТРИ - Центральний аптечний склад" - на 165 млн грн. Остання компанія, до речі, уклала договір з посередником за місяць до того, як підписала контракт з міністерством, нібито мала гарантію перемоги в тендері.
Багато тендерів були явно фіктивними. Так, чиновники "не помічали", що в нібито конкуруючих постачальників - компаній Imbioimpex і "Медатом" збігаються адреси, телефони.
Сумарна вартість контрактів, які були визначені міжнародним аудитом як недобросовісні, підозрілі, перевищує 400 млн грн (більше $50 млн). Наразі слідство встановлює, хто несе відповідальність за ці зловживання.
28 січня 2011, 18:04