Як треба діяти при розливі ртуті?
Це часто буває на Закарпатті.
М. Ужгород: за одну добу рятувальники двічі очищали квартири від розлитої ртуті, пише У ДСНС України у Закарпатській області
29 лютого в Ужгороді трапилося одразу два випадки розбиття ртутних термометрів. Обидва факти зафіксували у багатоквартирних житлових будинках.
Перше повідомлення надійшло до оперативно-рятувальної служби Закарпаття о 15:30. В одній із кімнат квартири на вул. Климпуша розбився ртутний термометр, внаслідок чого на підлогу вилилося 2 грами металу. Аналогічний випадок стався ввечері того ж дня, о 18:10, на вул. Добрянського. За обома викликами на місця подій прибули фахівці групи радіаційного та хімічного захисту Аварійно-рятувального загону спецпризначення, які зібрали ртуть і обробили підлогу водним розчином хлорного заліза. Власникам помешкань порадили добре провітрити приміщення.
Шановні закарпатці! Задля власної безпеки дотримуйтеся основних правил поведінки при розбитті ртутного термометра. Насамперед виведіть людей із приміщення й відчиніть навстіж усі вікна. Викличте рятувальників за номером телефону 101. Якщо Ви вирішили зібрати ртуть самостійно, захистіть органи дихання за допомогою вологої марлевої пов’язки і використовуйте спринцівку. Великі кульки ртуті відразу скидайте у скляну банку з розчином (2 грами перманганату калію, або в народі «марганцівки», на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в посудину. Банку щільно закрийте кришкою. Пам’ятайте, що використання пилососу для збирання ртуті суворо заборонено. Вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води). Після обробки приміщення необхідно добре провітрити (протягом трьох діб).