Рубрика: Суспільство

20 вересня

Малий Уж сховали від ужгородців у 30-х роках минулого століття (ФОТО)

foto

Невелика притока була туристичною принадою Ужгорода, але завадила містобудівним планам чехословацької влади

Відтак сьогодні Малий Уж досі "живий" лише на старих фото. 

З 1923 року почались планові роботи по регулюванню течії річки Уж в межах міста Ужгорода, і це дало можливість вивільнити на правобережжі значні площі заболочених земель під забудову для нових кварталів. Від головної річки відходив рукав — Малий Уж, який протікав через центр Ужгорода в районі вулиць Підградської та Фединця і впадав до Ужа біля сучасної площі Пушкіна. У 1936 році Малий Уж було засипано, - йдеться у Вікіпедії

Малий Уж в районі теперішньої автобусної зупинки на пл. Корятовича 1908 p.  Купальня та місток через Малий Уж в районі теперішньої автостанції по вулиці Фединця

Малий Уж ускладнював прокладання комунікацій, зокрема міського водогону та каналізації. Ну, і реконструкція та подальше утримання більше 10 мостів в межах міста також не вписувалась в плани чехів, - пише спільнота у Фейсбуці  Transcarpathian Heritage, яка публікує фото старого міста. 

1913 p. Малий Уж в районі теперішньої вул. Фединця

 

На карті видно, якими вулицями в центрі Ужгорода протікав рукав річки Уж — Малий Уж. 

Конфігурація русла станом на 1920 рік нанесена на сучасну карту міста 1921. Пошта на теперішній Жупанатській площі. Наступний будинок – колишня синагога.

Попри те, що притока була заболочена, й на історичних фото Малий Уж називають "кисла вода", чимало городян сьогодні цікавляться місцем протікання Малого Ужа, хоча більшість таки не уявляє, де була ця річечка. На площі Фединця навіть встановили міні-скульптурку на честь цієї притоки, адже саме тут і протікав Малий Уж, який сьогодні схований під бруківкою від людського ока. 

1932 р. Гімназія та міст (зараз неіснуючий) через Малий Уж Набережна річки Уж в Ужгороді у другій половині 1920-их років.

Фото сайту oldUngvar та спільноти  Transcarpathian Heritage

ПроЗак


20 вересня 2015, 19:46
KarpatnewsСхожі новини


Літній росіянин намагався незаконно потрапити до Словаччини

У Мюнхені розпочався Октоберфест, очікують 6 млн гостей

У Карпатах протягом осені можна почути рев благородного оленя (ВІДЕО)

Закарпатські поліцейські провели превентивну діяльність з протидії булінгу серед школярів

У Чехії затримали двох українців, які незаконно регулювали рух на дорозі

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину