Вірменська поліція розробила план жорстоких операцій проти мітингувальників
Його використають тільки у випадку блокування інших вулиць столиці
Начальник поліції Вірменії Володимир Гаспарян вважає, що необхідності в застосуванні сили проти демонстрантів в Єревані не буде, повідомляє видання "Новини-Вірменія".
"Я впевнений, що необхідності в застосуванні сили не буде, якщо все буде проходити мирно", - сказав Гаспарян.
Він також закликав демонстрантів крім проспекту Баграмяна не блокувати інші вулиці та проспекти. "Ці спроби будуть припинятися дуже жорстко", - водночас підкреслив Гаспарян.
За його словами, з цією метою на площі Франції будуть встановлені водомети, спецтехніка, там же будуть перебувати сили поліції.
"У випадку спроб блокування інших вулиць ми проведемо дуже жорсткі локальні операції", - сказав він, додавши, що поліція не допустить беззаконня.
Увечері 22 червня в Єревані кілька тисяч людей перекрили проспект Баграмяна, де знаходиться резиденція президента країни Сержа Саргсяна. Причиною протестів стало рішення регулюючої комісії, яка на своєму засіданні 17 червня встановила нові тарифи на електроенергію, що поставляється споживачам компанією "Електромережі Вірменії" (ЕМА). Зокрема, з 1 серпня для населення тариф на електроенергію підвищиться на 6,93 драма - до 48,78 драма (близько 0,1 долара), вдень до 38,78 драма (близько 0,08 долара) вночі за кВт.ч.
Це підвищення привернуло увагу громадськості частково і завдяки тому, що ЕМА на 100% належить російському ВАТ "Інтер РАО". Офіційно в компанії заявили, що питання про відкликання заявки на підвищення тарифів на електроенергію в компанії не розглядають. Більш того, в компанії не задоволені рішенням комісії, оскільки компанія направила заявку на підвищення тарифів на 16 драмів за 1 кВт.ч.
Рано-вранці 23 червня поліція розігнала сидячий пікет. У Єревані затримали 240 осіб (пізніше всіх їх відпустили). Однак увечері 23 червня, близько 20:30, простоявши дві години на площі Свободи, демонстранти знову вирішили почати на проспекті Баграмяна сидячу демонстрацію і з тих пір не залишають центр столиці. Вони відмовилися від зустрічі з президетом Сержем Саргсяном, запропонувавши чолі держави в прямому ефірі скасувати рішення про підвищення тарифів.
Влада знижувати тарифи поки відмовляється, але вже обіцяє пом'якшити наслідки для населення. Раніше повідомлялося, що протесты в Єревані не вщухають вже п'ятий день.
Росія може втрутитися в події у Вірменії, якщо Кремль визнає, що ситуація, що склалася, загрожує зміною лояльних до нього влади, пише Костянтин Федоренко в статті для ZN.UA. Росія може впливати на ситуацію у Вірменії і через свій фактичний контроль над Нагірним Карабахом. Екс-глава Служби національної безпеки Вірменії Давид Шахназарян вважає, що існує значний ризик поновлення конфлікту. У цьому разі частина демонстрантів припинять протест, а інших режим зможе розігнати, пояснивши це дотримання інтересів держави.
"І в тому малоймовірному випадку, якщо виникне реальний ризик зміщення режиму, саме активізація конфлікту в Карабаху, про можливості якої вже заговорили російські медіа, може стати інструментом впливу на Вірменію", - підкреслюється в статті.