З майже 600 місцевих рад на Закарпатті залишиться менше сорока
Карту області збираються перекроїти, хоч і не всі згодні
В рамках децентралізації в Україні пройде адміністративно-територіальна реформа, яка змінить розподіл бюджету на місцях. Зараз Україна живе за системою 1967 року. Близько 40% сіл мають населення менше 1000 людей і не можуть забезпечити себе всім необхідним, пише "Сегодня". До 15 липня обладміністрації повинні подати в Кабмін свої плани об'єднання сіл, селищ і міст у громади. Після затвердження їх має проголосувати Рада.
Дев'ять ОДА їх вже написали і затвердили на сесіях: наприклад, в Харківській області 459 місцевих рад об'єднають в 59 громад, у Рівненській — 365 у 45, у Закарпатській — 579 у 38.
Для об'єднання в громаду села і міста повинні мати спільні кордони і один великий центр зі своєю інфраструктурою. Після проведення реформи до 60% зібраних податків залишатиметься у громадах.
Але процес гальмується: багато хто з села — проти об'єднання через страх втратити посади і доступ до грошей, поділу землі.
Крім того, за словами мерів міст і селищ, багато голів сільрад гальмують реформу через наближення місцевих виборів: мовляв, "підгодовані" округи можуть нарізати згідно з новими кордонами, і кандидати залишаться без своїх виборців. Але експерти кажуть, безпосереднє впровадження реформи пройде вже після місцевих виборів, створювати громади будуть новообрані депутати місцевих рад. О
Днією з проблем називають те, що забезпечення лікарень і шкіл після реформи ляже на місцеву владу.