Найдорожчі міста світу для іноземців
Москва з 9-ої сходинки звалилась на 50-ту
Найдорожчим містом світу для іноземців за версією консалтингової групи Mercer Human Resource в 2015 році стала столиця Анголи Луанда, яка лідирувала в рейтингах 2010 і 2011 років, в 2012 році поступилася своїм лідерством Токіо, але з 2013 року повернула першість і не планує його віддавати.
Японська столиця цього року вибула з першої десятки рейтингу чи не вперше в історії подібних розрахунків, опустившись з 7-го на 11-е місце.
Однак за темпами падіння вона істотно поступається Москві, що звалилася з 9-ї позиції відразу на 50-ту на тлі істотного ослаблення курсу рубля. До 2010 року Москва утримувала пальму першості в цьому рейтингу кілька років поспіль.
«Валютні коливання завжди відіграють дуже велику роль в ренкінгах, але цього року вони були особливо гострими», – заявила консультант Mercer Кейт Фіцпатрік.
Гонконг перемістився з 3-го місця на 2-е, Цюріх – з 5-го на 3-є. До 10 найдорожчих міст 2015 року для іноземців також входять Сінгапур, Женева, Шанхай, Пекін, Сеул, Берн і Нджамена (Чад).
Через зміцнення долара міста США в середньому піднялися у ренкінгу на 36 позицій, Нью-Йорк залишається лідером (16-е місце, без змін), за ним іде Лос-Анджелес, що підскочив за рік з 62-го на 36-е місце.
Найдорожчим містом Південної Америки став Буенос-Айрес (19-й рядок у загальному заліку), він підскочив на 67 позицій.
З 207 міст, що увійшли до рейтингу, найдешевше іноземцю обходиться проживання в киргизькому Бішкеку і намібійському Виндхуку.
За даними дослідження, щомісячна плата за двокімнатну квартиру класу «люкс» без обстановки в Луанді становить $6,8 тис., а в Сеулі – менше $3,5 тис. Пара джинсів, куплених в ангольській столиці, обійдеться вчетверо дорожче, ніж в Нью-Йорку – $247,53.
Обід в ресторані швидкого харчування в Гонконзі буде коштувати $4,75, у Лондоні – $6,72, у Нью-Йорку – $7,93.
Mercer складає свій ренкінг вже 21 рік. При оцінці вартості проживання в 207 найбільших містах світу консалтингова компанія враховує близько 200 різних параметрів. Переміщення міст вгору або вниз за списком визначається насамперед динамікою курсу нацвалюти до долара США за попередні 12 місяців і динамікою цін за цей же період в порівнянні з Нью-Йорком, дані щодо якого прийняті за базу.
Передбачається, що дані Mercer будуть враховувати транснаціональні компанії при виборі місць максимальної концентрації робочої сили і при розрахунку компенсації для іноземних фахівців.
Forbes.ua