Основні тези, адресовані ВК української влади, наступні:
1. Венеціанська комісія нагадує українській владі, що люстрація не є і не повинна розглядатися, як аналог кримінального переслідування або кримінальних санкцій.
2. Комісія звертає увагу, що люстрація та протидія корупції - це різні заходи, об'єднання яких в одному законі не є оптимальним.
3. Венеціанська комісія негативно сприймає висловлювання представників влади про велику кількість люстрованих осіб, вважаючи, що це призведе до порушення особистих прав громадян, проблемам функціонування державної служби, створенню атмосфери загального страху і недовіри.
4. Українська влада внесла плутанину в питання люстрації суддів, а щодо Закону про відновлення довіри до судової системи України в травні 2014 року Рада Європи вказала на необхідність його перегляду. Комісія також констатувала, що українська влада не виконала своєї обіцянки і не передала поправки для оцінки до Ради Європи.
5. Пропозиція української влади розширити список люстрованих осіб за рахунок кандидатів у депутати парламенту, мерів міст та місцевих депутатів, на думку Комісії, суперечить фундаментальним принципам верховенства права.
6. Комісія піддала критиці норми, що стосуються позбавлення права на професію осіб, які займали посади при колишньому Президентові України, зажадавши від авторів
Zib.com.ua