Містичні місцини Закарпаття: Де можна натрапити на привида? (ФОТО)

foto

Кажуть, що в будь-якому закарпатському селі варто лише свиснути у пальці, і одразу з'явиться відьма, чи босорканя, чи бісця. А є ще упирі, блуди, повітрулі, і, звісно, привиди

 

Закарпаття.depo.ua зібрало інформацію про кілька найдемонічніших місць Закарпаття містичного

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 1

Загалом, на Закарпатті неймовірно багато відьом. Відомий закарпатський письменник, етнограф, археолог ХХ ст. Федір Потушняк, посилаючись на народні перекази, зазначав, що їх особливо багато в околицях села Білки (Іршавщина). Він писав, що на "Білецькому готарі (просторі - авт.) як свиснути в пальці, то з'явиться відьом, скільки хочеш... У кожному селі їх є кілька, а подеколи й десять-п'ятнадцять".

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 2

Лисих гір, тобто гір без дерев на вершині, де збираються відьми, ніхто не рахував - вони є в кожному поселенні.  

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 3

Так, наприклад, на Перечинщині подібна містична місцина розташована неподалік Ворочева і називається Дірява скала.

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 4

Ще одне місце для зборів відьом - Полонина Боржава.

Іршавщина й у ХХI ст. прославилася селом із найбільшою кількістю відьом. Люди знаючі стверджували, що це Колодне. Натомість ті, хто час від часу звертається по допомогу до чаклунок, переконують, що нині найбільше відьом живе у Сторожниці, що неподалік Ужгорода. Відьмі навіть установлено пам'ятник - у відомому селі-музею Колочава.

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 5

А ось що розповідає народний переказ про відьму, яка жила в селі Чабин, Мукачівського району. Взимку у 1930-х роках, напередодні Різдва Христового, в хаті відьми сталася дивна річ. Відьма, яка мала маленьку доньку, раптово встала у Святий вечір з-за столу і розсіялась, родина була шокована, а через кілька годин пізно після Сейнічної над селом пронісся страшний сніговий вихор, і в тому будинку зявилася жінка-відьма, яка принесла своїй дочці ... свіжозламану зелену гілочку зі сливами. До сьогодні пояснення, при тодішньому комунікаційному та іншому виду сервісу, немає.

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 6

Зокрема, загадкова й зловісна історія трапилася в 50-і роки в одному з сіл на Мукачівщині, де стався масовий падіж худоби. Селяни вирішили вдатися до народних методів, звернулися до старого ворожбита. Той сказав, що треба піти на кладовище й подивитися, хто напередодні був похований. Виявилося, що за кілька днів до того помер чоловік, про якого ходила недобра слава. Аби закінчилося нещастя, треба було розкопати могилу і вбити кілок у груди упирю. Троє мужчин, що згодилися на цю роботу, взялися розкопувати могилу, на яку вказав ворожбит. Діставшись труни, один із них, обв'язаний мотузками, почав відкривати її, а як відкрив... на нього бризкнула свіжа кров, якою була заповнена домовина. А коли заходилися вбивати кілок у серце та втикати дев'ять голок у п'яти, ще й зв'язувати ноги терновим гіллям, раптом піднялася рука покійника й почала тягти до себе одного зі сміливців. Ледве встигли видобути того з ями, а потім швидко засипали могилу. Хай як дивно, та пошесть худоби припинилася, що ще більше посилило віру людей у надприродні істоти.

Чому, їдучи до Закарпаття, варто прихопити з собою осиковий кілок - фото 7

Два найбільш відомих "будинки з привидами" на Закарпатті можна відшукати в Свалявському районі. Один з них у селі Драчино. Великий добротний будинок, законсервований з огляду на те, що жити в ньому ніхто так і не наважився. Головною причиною називають - привид дівчини, на могилі якої нібито побудували будинок. Аналогічна історія на околиці села Керецьки, де звели будинок на місці старого дитячого кладовища, та так в ньому ніхто й не жив (після того, як забудовники пару разів "зустрілися" з привидами на його території, будинок був залишений і поспішно законсервований).

Закарпатці навіть жартують , що, якщо при продажу за будинок господарі або ріелтори просять підозріло мало , майте на увазі, вам можуть пропонувати саме "будинок з привидами".

І, звісно, привиди живуть у замках. На Закарпатті 12 середньовічних замків, в кожному з них є свій привид. Але це вже зовсім інша історія.

Можна чудово відпочити і на озері Синевир, але при цьому не забувати, що воно також оповите легендами. 

Depo


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.