Після активного старту в листопаді земельні аукціони спостерігали зниження активності: який інтерес викликала найбільш приваблива ділянка – Delo.ua
12 грудня на GET Business Festival ви зможете дізнатися, як покращити комунікаційні процеси, впроваджувати IT-інновації та залучати інвестиції для розвитку вашого бізнесу.
На аукціон були виставлені пропозиції по суборенді державних земель у Кіровоградській, Закарпатській, Хмельницькій, Київській та Житомирській областях. Загальна площа земельних ділянок становила 1246,7 гектара, а кількість запропонованих лотів досягла 150.
Найвищою вартістю серед лотів стала земельна ділянка площею 179 гектарів, розташована у Київській області. За можливість її освоєння змагалися 13 учасників. Під час аукціону її ціна зросла в 12,9 разів, досягнувши 6,8 мільйона гривень. Таким чином, вартість одного гектара цієї землі становила 38 тисяч гривень.
Після укладення угод про суборенду з ТОВ "Державний земельний банк" та повної оплати вартості лотів з ПДВ, учасники отримають право користування земельними ділянками на термін 14 років. Щорічно кошти надходитимуть до державного бюджету, а частина з них буде спрямована до місцевих бюджетів відповідно до умов суборенди, зазначених у договорі.
Варто підкреслити, що за підсумками минулого тижня (4-8 листопада) держава отримала в 4,5 рази більше доходів від оренди державних земель — 122,5 мільйона гривень, до яких слід додати 24,5 мільйона гривень ПДВ.
Аукціонів у електронній системі "Prozorro.Продажі" тоді було проведено 45, пропозицій надійшло 385, а загальна площа виставлених ділянок у Запорізькій, Кіровоградській, Вінницькій та Київській областях склала 4534 га. Зокрема, суборендна ставка щодо однієї з них зросла у 8 разів відносно початкової.