Зеленський: Україна зверталася до Польщі з проханням про охорону газосховища в Стрию або ж про передачу МіГів. Однак Польща знайшла підстави для відмови.
Зеленський заявив, що Україна не розглядає можливість часткового членства в НАТО.
На зустрічі з представниками закарпатських громад Президент Володимир Зеленський поділився інформацією про те, що він налагодив співпрацю з колишнім генеральним секретарем НАТО, аби забезпечити Польщу авіаційним захистом, подібним до того, який мають країни Балтії. Це дозволить Польщі передати свої винищувачі. Інформацію поширює видання Контракти.UA.
"Я виїхав і уклав угоду з генеральним секретарем НАТО, тоді ще Столтенбергом, що Польща отримає місію з надання поліцейської підтримки: літаки НАТО. Ми дуже сподівалися отримати МіГи від Польщі, але вони не могли їх передати через нестачу власних. Ми досягли домовленості з НАТО, щоб виділити їм поліцейську місію, подібну до тієї, що мають наші друзі в Балтії. Ми це узгодили. Чи надала Польща свої літаки? Ні. Чи знайшлась інша причина? Знайшлась", - поділився він.
Згідно з висловлюваннями президента, запит на постачання літаків МіГ не став першим у своєму роді. Спочатку Україна звернулася до Польщі з проханням забезпечити охорону газосховища в Стрию, залучивши свої війська для перехоплення ракет і безпілотників, які наближались до об'єкта. Польща висловила готовність діяти, проте лише за умови досягнення консенсусу в НАТО, який, на жаль, не був досягнутий. Внаслідок цього Україна звернулася до Польщі з проханням передати літаки МіГ, щоб вони могли забезпечити безпеку західних регіонів країни.
Інші держави теж не згуртувались навколо Польщі для боротьби з російськими ракетами та дронами.
"Що ми маємо? Наприклад, не отримавши союзницького "так", Румунія не могла сама сказати: "ми будемо це збивати". Я розумію президента Йоганнеса, він не зміг зі своєї території збивати, тому що кожна з цих країн-сусідів як країни НАТО бояться зробити рішення і залишитися на самоті в цьому рішенні", - розповів президент.