Протягом місяця аукціони "Земельного банку" забезпечили надходження приблизно 35 мільйонів гривень до бюджету — повідомляє Delo.ua.

Цю інформацію озвучили в прес-службі "Земельного банку".

Інтерес до аукціонів був значним -- 283 учасники подали 1303 пропозиції, а середня конкуренція досягла 14 учасників на лот. Завдяки цьому середня вартість гектару піднялася до 29,6 тис. грн на рік, що в 8,4 раза перевищило стартову ціну.

Найбільшу ціну отримала земельна ділянка в Черкаській області площею 191 гектар, за яку фінальна пропозиція склала 9 мільйонів гривень, що виявилося вдесятеро більше за стартову ціну.

Основну активність у торгах показали аграрії з Вінницької, Кіровоградської та Закарпатської областей. Вінниччина також стала лідером за середньою вартістю гектара, яка тут досягла 36,9 тис. грн, тоді як на Закарпатті середня ціна склала 5 176 грн за гектар.

За результатами перших угод суборенди з "Державним земельним банком" у довгострокове користування на 14 років передано 1178 гектарів.

Станом на сьогодні "Земельний банк" анонсував проведення 252 нових аукціонів, що охоплюють 21 044 гектари землі в 13 областях. Це свідчить про позитивні зміни на ринку та відкриває нові можливості для українських агровиробників, які можуть отримувати державні землі в суборенду на ринкових умовах.

Нагадуємо, що 1 листопада пройшло дев'ять аукціонів з оренди державних земель сільськогосподарського призначення в Кіровоградській та Житомирській областях, що принесли в бюджет 3,5 мільйона гривень. Загальна площа земель, які були запропоновані для торгів, становила 177,4 гектара.

5 листопада в Запорізькій та Кіровоградській областях пройшли аукціони "Земельного банку", на яких були запропоновані земельні ділянки загальною площею 645 гектарів. У ході торгів учасники подали 115 заявок. В результаті, стартова вартість усіх ділянок зросла в 6,7 рази — з 2,4 мільйона гривень до 16,2 мільйона гривень. Середня ціна за гектар склала 25 145 гривень.

6 листопада на аукціонах було представлено п'ять земельних ділянок, з яких чотири знаходяться в Запорізькій області, а одна — у Кіровоградській. Загальна площа всіх ділянок становить 273 гектари. Завдяки активній конкуренції серед 22 учасників, вартість зросла в 6,6 рази — з 670 тисяч гривень до 4,5 мільйона гривень. Середня ціна суборенди склала 16 315 гривень за гектар. Найвищу ціну отримала ділянка в Запорізькій області площею 92 гектари: її початкова вартість у 209 тисяч гривень зросла до 1,4 мільйона гривень.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.