Яблуниця або Татарів: який курорт обрати для відпочинку в Карпатах у 2025 році - Подорожі
Яблуниця та Татарів — це фактично сусідні населені пункти, розташовані лише в 11 кілометрах один від одного. Проте, різноманіття відпочинку в цих селах значно відрізняється через унікальні особливості їхніх туристичних пропозицій.
Одне село пропонує тихий відпочинок з оздоровленням, що, зокрема, є ідеальним для сімейної відпустки. Інше - активний відпочинок з підйомами на вершини влітку та лижним спортом узимку, розповідає 24 Канал.
Унікальний маловідомий курорт з лікувальними водами: ще одна дивовижна локація в Закарпатті.
Це невеличке курортне село, що знаходиться на стику Івано-Франківської та Закарпатської областей. Воно об'єднує два найбільш відомі туристичні напрямки Карпат – Яремче та Буковель. Відстань від Яблуниці до Буковелю складає всього 13 кілометрів, а до Яремчі – 36 кілометрів.
Влітку та восени цей регіон приваблює туристів, які шукають спокійний відпочинок серед карпатських гір. У ці сезони організовуються піші екскурсії та підйоми на вершини. Проте найбільше відвідувачів до Яблуниці приїжджає взимку. Тут знаходиться популярний гірськолижний курорт з шістьма трасами загальною довжиною близько 4 кілометрів. Кажуть, що Яблуниця - ідеальне місце для тих, хто хоче навчитися катанню на лижах, адже тут менше черг та менше людей на трасах у порівнянні з Буковелем.
Панорама Яблуниці / Зображення з "Вікіпедії"
Село Татарів розташоване ближче до Яремчі - за 26 кілометрів, а до Буковелю їхати всього 15 кілометрів. Звідси легше дістатися до таких туристичних місць, як Микуличин і Ворохта.
Татарів є старовинним курортом з унікальним кліматом. Його висота приблизно 700-800 метрів над рівнем моря забезпечує неймовірно чисте повітря, яке позитивно позначається на функціонуванні дихальної та серцево-судинної систем.
Околиці Татарова / Зображення "Вікіпедія"
Варто зазначити, що і в Яблуниці, і в Татарові пам'ятних туристичних об'єктів мало. Найпопулярніші - розташовані на околицях сіл або взагалі в сусідніх населених пунктах. Тому архітектурні пам'ятки та туристичні зони в межах природних парків для них фактично спільні.