В Україні більше 20% пляжів мають воду, яка не відповідає санітарним стандартам: МОЗ оприлюднив оновлений перелік місць для купання | УНН

Міністерство охорони здоров'я оновило список пляжів, на яких купання дозволене та заборонене. Так, 23 з 112 відібраних водних проб виявили підвищений рівень кишкових паличок, а 32 з 92 проб не відповідали встановленим хімічним стандартам.

Із 112 проб, досліджених на мікробіологічні показники, 23 (20,5%) мали перевищення індексу лактозопозитивних кишкових паличок. Також із 92 проб, перевірених на хімічні показники, у 32 (34,8%) зафіксовано невідповідність чинним санітарним вимогам. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України з посиланням на результати лабораторного контролю за період з 4 по 10 липня 2025 року, пише УНН.

На 11 липня якість води на пляжах відповідає затвердженим стандартам.

Київ — в Дніпровському районі, в зоні пляжів "Венеція", "Веселка", "Дитячий", "Золотий" та "Молодіжний", розташованих на річці Дніпро, а також пляжу "Тельбін". Однак, варто зазначити, що офіційно пляжний сезон у столиці поки що не розпочався.

Волинська область - у межах пляжів міст Луцька, Нововолинська, селища Любешева, пляжів загального користування у Шацькій ОТГ Ковельського району на озері Світязь та в урочищі Гряда, міста Ковель на р. Турія.

Дніпропетровська область - у межах пляжів "Парк культури та відпочинку Придніпровський", "Сагайдак" та на Монастирському острові міста Дніпра, пляжу міста Зеленодольськ. Водночас пляжі на Дніпропетровщині офіційно не відкриті.

Івано-Франківська область - на території пляжів міста Івано-Франківськ та селища Поляниця, що належить до Яремчанської міської ради.

Київська область - це територія, де розташований міський пляж у Переяславі. Проте, варто зазначити, що офіційно пляжі в Київській області ще не відкриті.

Кіровоградська область пропонує відпочинок на пляжі "Гайворонський" у місті Гайворон, розташованому на березі річки Південний Буг. Також можна відвідати селище Вільне в Світловодському районі, де знаходиться озеро "Голубе". Інші варіанти для пляжного відпочинку включають пляжі селища Новоархангельськ у Голованівському районі на річці Синюха, а також пляж "Світловодський" у місті Світловодськ, що розкинувся на берегах Дніпра.

Львівський регіон охоплює пляжі, розташовані в містах Моршин та Перемишляни, а також місто Золочів на березі озера Молодіжне. Крім того, тут можна відвідати річку Верещиця у селі Верещиця Яворівського району, а також селища Коросне, Давидів, Підберізці та Брюховичі.

Миколаївська область розташована біля пляжів міст Первомайськ і Нова Одеса на річці Південний Буг. Проте, згідно з розпорядженням обласної військової адміністрації, купання на водних об'єктах Миколаївщини заборонено.

Одеська область, зокрема її пляжі, пропонує безліч відпочинкових можливостей. У межах Одеси ви знайдете популярні пляжі "Ланжерон", "Відрада", "Лузанівка", "Дельфін" та "Аркадія", а також 10, 13 і 16 станції Великого Фонтану. На території Одеського району розташовані пляжі села Сичавка Південнівської ОТГ, а в Грибівці Дальницької ОТГ гостей чекають пляжі "Загар" і "Лагуна". У Білгород-Дністровському районі пляжна зона представлена в селищі Затока, а також у селах Курортне та Велика Балабанівка, з пляжами "Росєйка" і "Катранка" в Сергіївці. В Ізмаїльському районі відвідувачі можуть насолоджуватися пляжем у селі Приморське та центральним пляжем у місті Чорноморськ. Станом на 10 липня 2025 року в Одесі працює 27 приватних орендних пляжів на семи міських пляжах ("Ланжерон", "Відрада", "Дельфін", "Аркадія" та три станції Великого Фонтану). Також в Одеській області відкрито два пляжі: один у Чорноморську ("Центральний") та ще один в Приморському. На даний момент у Білгород-Дністровському районі пляжі не функціонують.

Полтавська область розташована в Полтавському районі і має численні пляжі, зокрема в місті Кобеляки, а також у селищах Білики та Нові Санжари, які розташовані на річці Ворскла. Додатково, пляжі можна знайти у селі Світлогірське на Кам'янському водосховищі, у Гадячі на річці Псел і в Миргороді на річці Хорол. Також варто згадати про пляжі в Кременчуці, що розташовані на Дніпрі та річці Сухий Кагамлик.

Рівненська область знаходиться у місті Дубровиця, що розташоване в Сарненському районі на річці Горинь, а також включає село Обарів та селища Гоща Рівненського району, а також Млинів у Дубенському районі.

Тернопільська область – це чудове місце, де можна відпочити на пляжі в самому Тернополі, а також насолодитися природою на пляжі в Хоросткові, розташованому в Чортківському районі, неподалік від урочища Дубина.

Хмельницька область пропонує різноманітні пляжні зони, серед яких виділяються пляж вілли "Дві ріки" в селищі Велика Слобідка, розташованій на березі річки Мукша, а також міські пляжі в Ізяславі на річці Горинь і в Славуті на річці Богушівка. Крім того, у містах Красилів, Старокостянтинів, Шепетівка та Полонне можна насолодитися відпочинком на річці Хомора.

Черкаська область розташована між пляжами міст Черкаси та Багачеве.

Чернівецька область охоплює територію пляжів міста Великий Кучурів, а також селищ Бояни і Магала в Чернівецькому районі.

Чернігівська область -- у межах міського пляжу "Золотий берег" м. Чернігова.

У Миколаєві спостерігаються можливі збої у водопостачанні через аварійну ситуацію. 14.07.25, 10:28 * 2124 перегляди

Станом на 11 липня купання заборонено через неналежну якість води:

Київ: за мікробіологічними критеріями, пляжі "Передмістна слобідка" і "Центральний" на річці Дніпро в Деснянському районі, а також "Троєщина" на річці Десенка та "Чорторий" у парку "Муромець", розташовані в Оболонському районі, зокрема "Острів Оболонь".

- за хімічними показниками - у Дніпровському районі пляж "Райдуга"; пляжі "Галерний" у Голосіївському районі, "Вербний" та "Пуща-Водиця" на 5-7 лінії в Оболонському районі.

Вінницька область: - згідно з мікробіологічними та хімічними аналізами, пляжі "Хімік", "Гонти" та "Центральний", розташовані в місті Вінниця на річці Південний Буг.

Дніпропетровська область: - за хімічними характеристиками: пляжі в містах Верхньодніпровськ та Павлоград, а також на території дитячого пляжу в Самарі та в зоні набережної Кам'янського; - за мікробіологічними та хімічними показниками: пляжі в Жовтих Водах; - за мікробіологічними характеристиками: пляжі в Кривому Розі на річках Інгулець та Саксагань.

Житомирська область: - за результатами хімічного аналізу: пляжі для дітей та дорослих в Гідропарку, розташованому в місті Житомир на річці Тетерів.

Відповідно до мікробіологічних і хімічних критеріїв: пляжі в місті Звягель на вулиці Богуна (річка Случ), а також у місті Коростень (річка Уж).

Київська область: за хімічними характеристиками виділяється дитячий пляж "Чайка", розташований у селищі Чайка Обухівського району.

- за мікробіологічними критеріями: міський пляж "Центральний" у Білій Церкві.

Львівський регіон: - згідно з хімічними показниками, озеро Задорожнє, що знаходиться у селі Вербіж Миколаївської об'єднаної територіальної громади.

Миколаївська область: - за хімічними показниками: пляж у м. Південноукраїнськ, пляж "Стрілка" в м. Миколаїв (р. Інгул), а також пляж "Чайка" у Миколаєві на Дніпро-Бузькому лимані.

Рівненська область: - згідно з хімічними параметрами, відзначаються міський пляж у Рівному (озеро Басів Кут), а також пляжі у Здолбунові, розташовані на річці Устя та в ставку Малопроточному.

Хмельницька область: - згідно з мікробіологічними характеристиками, пляж у Нетішині.

- згідно з мікробіологічними та хімічними аналізами: пляж у місті Хмельницький.

Чернівецька область: - з точки зору мікробіологічних показників: пляж у місті Чернівці.

У Закарпатті, Одеській та Сумській областях наразі не існує офіційно зареєстрованих річкових пляжів. Дані про якість води в зонах відпочинку біля водойм, призначених для рекреаційних та оздоровчих потреб, можна знайти на веб-сайтах обласних адміністрацій або в місцевих медіа.

У контексті військової обстановки та небезпеки для населення, у 2025 році в Донецькій, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях місцеві органи влади вирішили не відкривати зони для відпочинку біля води.

Нагадуємо, що експерти регіональних центрів контролю та профілактики хвороб регулярно проводять щотижневий моніторинг якості води. Вони беруть зразки з річок та водойм для проведення лабораторних досліджень, що дозволяє своєчасно виявляти перевищення небезпечних для здоров'я людей показників.

Відпочинок і купання дозволяється тільки в спеціально відведених та підготовлених для цього зонах. Визначення таких територій здійснюється на підставі рішень обласних військових адміністрацій або місцевих органів влади.

Погодні умови можуть впливати на якість води у водоймах, які використовуються для купання, тому регулярно стежте за офіційною інформацією щодо безпечних територій для відпочинку та купання. Її публікують у засобах масової інформації, а також повідомляють за допомогою спеціальних інформаційних знаків тощо.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.