Виявлено ознаки зв'язку: Державна служба з питань етнополітики підтвердила афілійованість УПЦ МП з Російською православною церквою.

8 липня Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) офіційно підтвердила, що Київська митрополія Української православної церкви (МП) має ознаки афілійованості з Російською православною церквою. Варто зазначити, що діяльність Російської православної церкви на українських землях є забороненою.

Остаточні результати дослідження юридичних та організаційних зв'язків між УПЦ та РПЦ були опубліковані 8 липня разом із відповідним наказом. У документі зазначено, що, незважаючи на заяви про автономність, УПЦ не може похвалитися повною незалежністю від РПЦ в управлінні церквою.

У документах зазначається, що "обсяг прав незалежності й самостійності", які РПЦ надала УПЦ, може бути в будь-який момент обмежений самою ж РПЦ.

"Таким чином, КМ УПЦ як центральний виконавчо-розпорядчий церковний орган (релігійний адміністративний центр) УПЦ, що здійснює керівництво єпархіальними управліннями, парафіями, монастирями, духовними школами, братствами та іншими релігійними організаціями УПЦ, входить до структури РПЦ, діяльність якої в Україні заборонена", - зазначили в ДЕСС.

Відомство підкреслило, що на даний момент відсутні будь-які документи, які підтверджували б офіційний вихід УПЦ з-під юрисдикції РПЦ. Зокрема, немає рішень від Собору єпископів, Священного синоду або загальноцерковного собору.

Юридичні та статутні матеріали Київської митрополії демонструють ознаки організаційної підпорядкованості Російській Православній Церкві. Це, відповідно до чинного законодавства, дає підстави вважати її афілійованою з іноземною релігійною структурою, що функціонує в Україні з порушеннями встановлених норм.

Таким чином, за висновком ДЕСС, Київська митрополія УПЦ підпадає під визначення афілійованої структури Російської православної церкви згідно з пунктами 1-4 частини другої статті 5-1 Закону України №987.

За інформацією OBOZ.UA, 2 липня президент Володимир Зеленський підписав указ, що анулює громадянство України митрополита Онуфрія. Це рішення стало наслідком того, що Орест Березовський, який має паспорт Російської Федерації з 2002 року, продовжує підтримувати зв'язки з Російською православною церквою.

Згідно з інформацією, наданою Службою безпеки України, Онуфрій добровільно став громадянином Росії, не сповістивши про це відповідні державні органи України. Більше того, після цього він продовжував користуватися правами, що надає українське громадянство.

Раніше в Закарпатській області священникові однієї з єпархій УПЦ МП і його спільнику повідомили про підозру в публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму. Чоловіки у формі солдатів Червоної армії влаштували провокацію в селищі Міжгір'я.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.