"В Україні, у вітряних парках, мають намір до травня 2025 року завершити будівництво 80 МВт потужностей вітрової електростанції 'Островський', розташованої в Закарпатській області."

Компанія "Керуюча компанія "Вітряні парки України" має намір завершити будівництво вітрової електростанції "Островський" з потужністю 80 МВт до травня 2025 року. Проект розташований на території Нижньоворітської громади, на межі Львівської та Закарпатської областей, повідомляє Енергореформа.

Цю інформацію озвучив генеральний директор підприємства Владислав Єременко під час прес-конференції, яка відбулася в агентстві "Інтерфакс-Україна" 12 грудня.

"Ми дійсно підключили цього року вже дві вітротурбіни до енергомережі. Наразі завершується спорудження підстанції на 80 МВт, у ці хвилини йде монтаж наступних турбін, і ми плануємо 80 МВт підключити повністю та запустити у роботу до травня наступного року", - сказав Єременко.

За його словами, загальна потужність усіх проектів "Вітряні парки України" в Закарпатській області, що перебувають на різних стадіях реалізації, має становити 1,5 ГВт.

Як пояснив Єременко, компанія розраховує на власне виробництво вітротурбін, залучає до інвестування українські державні банки, зокрема Ощадбанк, та у соціально-економічному плані розвиває активну співпрацю з місцевими громадами, які дають згоду на розміщення енергооб'єктів на своїх територіях.

На прес-конференції голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков повідомив, що "Вітряні парки України" встигли успішно перенести виробництво вітротурбін з Краматорська до Закарпаття в період 2022-2023 років. В даний час компанія вже налагодила випуск турбін у новому регіоні.

"Ми є єдиною компанією в Україні, яка спеціалізується на виробництві вітроенергетичного обладнання мегаватного класу, і Закарпаття стало нашим новим домом. Розмістивши наше підприємство на заході України, ми відкрили нову главу в нашій історії", - додав Єременко.

Згідно з інформацією, наданою Енергореформою під час прес-конференції, Конеченков зазначив, що у порівнянні з 2023 роком, коли в Україні було введено в експлуатацію 238 МВт нових вітрогенераторних потужностей, цього року підключено до електромережі лише дві турбіни потужністю 5,5 МВт від компанії "Еко Оптіма" та дві турбіни по 4,8 МВт від вітропарку "Островський" компанії "Вітряні парки України". Він охарактеризував 2024 рік як невдалий для сектору вітроенергетики.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.