Убивство соратника Януковича Андрія Портнова: нові подробиці стрілянини в Мадриді стали відомі.

Вбивство колишнього заступника голови Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Портнова в Іспанії обростає новими деталями. Джерела "РБК-Україна", "24 Каналу" та "Схем" (проєкт Радіо Свобода) у силових структурах підтвердили факт загибелі одіозного політика.

Згідно з уточненими відомостями, інцидент трапився приблизно о 9:15 ранку за місцевим часом у елітному районі Посуело-де-Аларкон, що розташований на периферії Мадрида. Портнова було застрелено неподалік від входу до Американської школи, куди він привіз своїх дітей.

"Відомості з офіційних джерел свідчать, що під час спроби сісти у свій Mercedes, жертві було завдано кілька вогневих ударів. Нападники вистрілили йому в спину та голову, після чого швидко втекли в лісисту місцевість", - повідомив журналістам "Схем" представник Національної поліції Іспанії.

Радіостанція Cadena SER повідомила, що чоловік супроводжував своїх дітей до школи, коли став жертвою стрілянини. Згідно з інформацією журналістів, 52-річний чоловік був убитий поблизу Американської школи в мадридському районі Посуело-де-Аларкон, і це подія наразі розслідується. Як зазначає видання, поліція отримала виклик "про людину на вулиці з вогнепальними травмами".

Після прибуття служба невідкладної медичної допомоги (SUMMA 112), як повідомляється, "констатувала смерть внаслідок травм, несумісних із життям, отриманих внаслідок кількох вогнепальних поранень".

"Зокрема, чотири - в область грудей та один - у голову", - сказано у повідомленні.

Медичні служби порятунку, що дісталися до місця інциденту, лише підтвердили факт смерті, оскільки отримані травми виявилися несумісними з життям.

На даний момент жоден з нападників не був затриманий. Згідно з попередніми відомостями, можливими учасниками злочину могли бути дві або три особи. Місцева поліція утримується від розкриття деталей щодо типу зброї, вказуючи на те, що "розслідування лише стартувало".

Джерела Cadena SER в поліції повідомляють, що "біля воріт школи на жертву чекав чоловік на мотоциклі, і коли Портнов під'їхав, він вистрілив у нього, а потім втік".

Іспанське видання El País повідомляє, що однією з основних версій вбивства є "боргова проблема". Згідно з інформацією, працівники судової поліції та спеціалізованої групи 5 Національної поліції Іспанії вже почали розслідування на місці події.

При цьому видання El Correo de Pozuelo пише, що "нападник, якого описали як високого худорлявого чоловіка в чорному з помаранчевою поясною сумкою, втік пішки в напрямку Каса-де-Кампо і досі не затриманий".

Журналісти з Los Replicantes повідомляють, що вбивство Андрія Портнова, найімовірніше, було вчинене професійними найманими вбивцями. За попередньою інформацією, підозрюваний — чоловік у синьому спортивному костюмі з поясною сумкою, який, за свідченнями, втік у напрямку Каса-де-Кампо.

"Незважаючи на те, що жодна з версій не відкидається, опитані експерти вважають, що це може бути результатом особистих конфліктів", – зазначено в повідомленні.

Працівники судово-медичної поліції разом із фахівцями відділу розслідування вбивств були направлені на місце інциденту, де їм було доручено здійснити розслідування з метою всебічного встановлення обставин події.

Андрій Портнов з'явився на світ у Луганську. Після завершення навчання в школі в 1990 році та проходження строкової служби він розпочав кар'єру юрисконсульта на підприємствах Луганської області, паралельно здобуваючи освіту заочно на юридичному факультеті Східноукраїнського державного університету.

Згодом він здобув наукові ступені кандидата економічних та доктора юридичних наук. Проте, у 2020 році НАЗЯВО (Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти) виявило випадки академічного плагіату в його докторській дисертації.

Політична кар'єра Андрія Портнова стартувала в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, де він працював з 1997 по 2005 рік. Спочатку він обіймав посаду головного спеціаліста, а згодом став членом Комісії. Однак цей етап його кар'єри завершився гучним скандалом: у 2004 році керівник юридичного управління ДКЦПФР звинуватив Портнова у погрозах вбивством, які нібито мали місце безпосередньо в стінах Держкомісії.

У 2006 році Андрій Портнов був обраний народним депутатом в рамках списку Блоку Юлії Тимошенко. Проте в 2010-му, після поразки Тимошенко на президентських виборах, він несподівано змінив свою політичну орієнтацію на користь Віктора Януковича, який став переможцем. Новообраний президент призначив Портнова на посаду заступника глави своєї Адміністрації, доручивши йому опікуватися питаннями судової реформи.

Андрія Портнова вважають одним із ключових архітекторів скандальних "диктаторських законів", ухвалених 16 січня 2014 року, які суттєво урізали конституційні права українців та були націлені проти руху Євромайдану. Хоча він сам заперечує свою безпосередню участь у їх розробці, визнає, що, перебуваючи на посаді в адміністрації президента, підписував ці документи перед їх остаточним затвердженням главою держави.

Після Революції Гідності та втечі Януковича Портнов також покинув Україну. У березні 2014 року проти нього були розпочаті кримінальні справи через погрози депутатам та привласнення коштів Київського національного університету та Київського національного економічного університету, що становили 137,6 тисячі гривень.

У 2014 році уряд Канади додав Портнова до списку санкцій, що призвело до замороження його активів. Однак у 2015 році Європейський суд ухвалив рішення на користь Портнова, скасувавши його включення до санкційних списків Європейського Союзу.

Журналісти з програми "Схеми" виявили, що сім'я Андрія Портнова володіє кількома активами в Росії, які були придбані після Революції Гідності. Це майно зареєстроване на його цивільну партнерку Анастасію Валяєву та її матір.

У 2023 році журналісти Hromadske представили аудіозаписи, які нібито підтверджували, що Портнов відігравав роль одного з кураторів окупації Криму у 2014 році. Після виходу цього матеріалу Київський апеляційний суд ухвалив постанову, що зобов'язала видання видалити розслідування та спростувати вказану інформацію.

Найсерйознішого удару по репутації Портнова завдали санкції США, запроваджені проти нього та його благодійного фонду 9 грудня 2021 року. В обґрунтуванні американські органи влади пояснили, що Портнов "налагодив широкі зв'язки з судовим і правоохоронним апаратом України через хабарництво".

Згідно з інформацією, наданою "Схемами", Андрій Портнов покинув Україну 3 червня 2022 року, перетнувши кордон у Закарпатській області, і з того часу оселився за межами країни.

Раніше з'являлася інформація про те, що Андрій Портнов, який раніше обіймав посаду радника президента України Віктора Януковича, був застрелений неподалік від Мадрида. Пізніше медіа опублікували перше зображення з місця, де сталася трагедія з Портновим.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.