В Україні з'являться нові "громади-форпости": що означає це нововведення для населених пунктів - Delo.ua
Кабінет Міністрів ініціював дворічний експериментальний проєкт, спрямований на удосконалення системної взаємодії між громадами. В рамках цього проєкту вводиться нове поняття "громада-форпост".
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.
"Громади-форпости" -- це населені пункти, розташовані в межах 100 кілометрів від лінії зіткнення, а також від кордону з Росією та Білоруссю.
Основною метою даного проєкту є активізація підтримки з боку тилових громад для тих населених пунктів, які розташовані в безпосередній близькості до лінії конфлікту та державного кордону.
У ситуації військового стану ці громади потребують підкріплення, оскільки часто зіштовхуються з дефіцитом ресурсів, ризиками для безпеки та знищенням важливої інфраструктури.
Для впровадження цієї ініціативи планується створення механізму укладення спеціальних договорів між громадами.
Завдяки цим угодам, громади в тилу матимуть можливість пропонувати різноманітну підтримку.
Впровадження даного підходу є значущим етапом у посиленні національної єдності та ілюстрацією спільної відповідальності за майбутнє держави, підкреслив Шмигаль.
Одним із ключових чинників, що спричинили зміни в економічній структурі України, стало вимушене переміщення людей з прифронтових зон до спокійніших регіонів, а також перенесення бізнесу.
Внаслідок війни бізнес також перемістився разом з населенням до більш спокійних регіонів. З початку 2022 року близько 19 тисяч українських підприємств змінили свою локацію. Багато з них обрали для себе Київську та Закарпатську області як нові осередки діяльності.
Слід зазначити, що, згідно з інформацією Міністерства реінтеграції, на прифронтових територіях зареєстровано 180 253 українських підприємств. Серед них 14% розташовані в зонах, де тривають активні бойові дії. Найбільша концентрація таких компаній зафіксована в Харківській та Запорізькій областях.