В Україні протягом трьох місяців спостерігається значний ріст випадків захворювання на кір.

Вибухи захворюваності на кір спостерігаються приблизно кожні 5-6 років.

За перші три місяці 2025 року в Україні зареєстрували більше випадків захворювання на кір, ніж за весь 2024 рік - 472 та 433 випадки відповідно. Про це йдеться у відповіді Центру громадського здоровʼя на запит hromadske.

У ЦГЗ розповіли, що за перший квартал 2025 року найбільше випадків захворювання на кір виявили в Чернівецькій (179) і Закарпатській областях (151). Трохи менше - на Одещині (41), Івано-Франківщині (38) та Вінниччині (31).

Лікарі відзначають, що причинами збільшення захворюваності є недовіра до вакцин та проблеми з дотриманням графіка щеплень у дітей. Це, у свою чергу, часто зумовлено переселенням родин у період війни.

"У 2024 році першу дозу вакцини отримали 91,4% дітей, тоді як другу - 83,4%. Це свідчить про те, що все ще є велика кількість дітей, які потребують імунізації," - зазначають у Центрі громадського здоров'я.

У тексті зазначається, що епідемії кору мають циклічний характер і виникають приблизно раз на 5-6 років. Останній сплеск захворювання в Україні спостерігався в період з 2017 по 2019 рік, коли понад 115 тисяч осіб захворіли.

"Представники Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я стверджують, що незважаючи на зростання захворюваності на кір протягом останніх двох років, активна вакцинація невакцинованих осіб може призвести до того, що пік епідемії відбудеться вже в цьому році, після чого ситуація почне поліпшуватися. У такому випадку число людей, які можуть захворіти, значно зменшиться", - зазначено в публікації.

У 2023 році в Україні було зафіксовано 65 випадків захворювання на кір. Проте в 2024 році ця цифра збільшилася більш ніж у шість разів, досягнувши 433 випадків.

Нагадаємо, кір - одне з найбільш заразних захворювань, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хворий залишив приміщення.

Серед можливих ускладнень, що можуть виникнути внаслідок кору:

Найважче хворобу переносять діти віком до пʼяти років. Також кір дуже небезпечний для вагітних, оскільки збільшує ризик передчасних пологів і навіть викидня та вроджених вад у немовляти.

За даними МОЗ, із 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 хворіє на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення.

Специфічного лікування від кору не існує. Вакцинація залишається єдиним надійним методом запобігти хворобі.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.