В Україні заплановано зміну назв ще для 20 сіл: які нововведення очікуються і з яких причин.

Цю інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на проект постанови під номером 13259.

В Україні триває процес декомунізації та відновлення історичної справедливості. У Верховну Раду було подано пропозицію щодо зміни назв більше ніж десяти населених пунктів у дев'яти областях країни. Основна увага приділяється поверненню старожитніх назв, що існували ще до радянської епохи.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту Постанови "Про перейменування окремих населених пунктів", ініціатива перейменування здебільшого йде "знизу" - від місцевих громад. Найчастіше мова йде про повернення історичних назв, які існували задовго до радянської окупації.

Наприклад, село Петрове у Волинській області має намір змінити свою назву на Цуцнів, оскільки саме таке ім'я зафіксоване в документі 1376 року, коли князь Юрій Холмський передав село місцевій церкві. Сучасна назва була впроваджена у 1958 році з метою вшанування пам’яті радянського воїна.

Схожа ситуація спостерігається і з селами Вороненко (Івано-Франківська область), яке знову отримує свою первісну назву Вороненка, а також з Милошевичами на Львівщині, які тепер називаються Милошовичі. Ця версія згадується в довоєнних документах і картах.

В окремих ситуаціях питання не стосується історичної справедливості, а є адміністративно доцільним. Наприклад, у Синельниківському районі Дніпропетровської області є село Хорошеве, але місцева адміністрація вирішила перейменувати однойменне селище Хорошеве на Привільне. Це рішення прийнято для уникнення повторень назв в межах одного району, що є вимогою закону про адміністративно-територіальний устрій.

Подібні зміни відбуваються і в Закарпатті: село Тисалово отримує нову назву — Тисолово. Ця версія була зафіксована в офіційних документах до 1995 року і вважається правильною.

Проект постанови включає населені пункти в таких областях, як Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Тернопільська, Харківська та Хмельницька. Наприклад, в Івано-Франківській області заплановано здійснити кілька перейменувань:

Всі ці перетворення були запропоновані самими громадами, отримали підтримку під час громадських слухань та були затверджені місцевими і обласними радами. Це не лише зміна вивісок – це значущий крок у створенні ідентичності та вшануванні місцевої історії.

Якщо Постанова буде ухвалена Верховною Радою зміни торкнуться мап, документів і покажчиків, але перш за все - вони торкнуться пам'яті та самосвідомості громад, які вирішили повернути собі справжнє ім'я.

Комплексний список населених пунктів для зміни назв:

1. у Волинській області село Петрове - на Цуцнів;

У Дніпропетровській області, в селищі Хорошеве, розташоване Привільне.

3. У Закарпатті розташоване село Тисалово, також відоме як Тисолово.

У регіоні Івано-Франківська:

7. У Тернопільській області розташоване село Саджівка, яке відоме також під назвою Саджівки.

8. в регіоні Харків:

У Хмельницькій області є село під назвою Мала Щурка, яке також можна зустріти як Мала Шурка.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.