В Україні найближчим часом планується утворення дев'яти статистичних макрорегіонів, повідомив народний депутат.

Скоро в Україні планується створення дев'яти макрорегіонів, що дозволить заснувати проєктні офіси для ефективної роботи з європейськими програмами. Таку інформацію озвучив народний депутат Віталій Безгін з фракції "Слуга народу".

"В Україні буде створено 9 статистичних макрорегіонів! До завершення року країна представить європейським партнерам оновлену пропозицію стосовно статистичних макрорегіонів (NUTS-1). Ми налагодили продуктивну співпрацю з Держстатом у цій сфері," – зазначив він у своєму пості на Facebook у середу.

Згідно з його дописом пропонується наступна структура:

Макрорегіон 1: Сумщина, Харківщина, Чернігівщина.

Макрорегіон 2: Донецька та Луганська області.

Макрорегіон 3: Дніпропетровщина та Запоріжжя.

Макрорегіон 4: Миколаївщина, Одещина, Херсонщина та Крим.

Макрорегіон 5: Вінницька область, Тернопільська область, Хмельницька область.

Макрорегіон 6: Київський регіон та столиця України, місто Київ.

Макрорегіон 7 охоплює такі території: Закарпаття, Івано-Франківщина, Львівщина та Чернівецька область.

Макрорегіон 8: Волинь, Рівненщина та Житомирщина.

Макрорегіон 9 охоплює території Полтавщини, Кіровоградщини та Черкащини.

"Хочу підкреслити кілька ключових моментів," - зазначив Безгін. "Це не знецінює зусилля Міністерства розвитку громад та територій України, а також експертів у сфері безпекових макрорегіонів, які є основою державної регіональної політики. Ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення постанови," - додав він.

За словами Безгіна, ніяких рад чи адміністрацій на макрорегіональному рівне не буде, обласні ради та адміністрації не втратять жодних повноважень.

"Ми оцінюємо перспективу створення проектних офісів для співпраці з європейськими програмами на цьому рівні. Це може передбачати як заміну, так і реформу агенцій регіонального розвитку," - зазначив народний депутат.

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук поділився інформацією про реалізацію принципу макрорегіонів на прикладі Дніпропетровської області. "Цей підхід до планування та співпраці з європейськими партнерами відповідає європейським стандартам", - повідомив Лукашук у своєму телеграмі в середу.

Він зазначив, що мова не йде про адміністративну реформу: "Не відбувається створення нових адміністрацій або рад, області залишаються незмінними. Макрорегіони — це лише умовні об'єднання областей, які потрібні для ефективнішого залучення фінансування від партнерів для відновлення".

Він підкреслив, що Дніпропетровська область стане частиною макрорегіону №3, разом із Запорізькою областю. "Формально ці два регіони є великими промисловими центрами, які мають багато спільних рис. Проте важливий момент: більше 70% території Запорізької області наразі під окупацією. Це означає, що всі функції, від управлінських до логістичних і координаційних, фактично зосередяться на Дніпропетровщині," - акцентував увагу Лукашук.

Він наголосив, що "це підтвердження нашої ролі як основного опорного регіону. У нас працюють гуманітарні маршрути, реалізуються проєкти допомоги, сюди переїхали сотні тисяч людей та велика кількість підприємств. І саме на нас лежатиме відповідальність за координацію більшості ініціатив, які будуть реалізовуватись в макрорегіоні. Як безпекових, так і тих, що стосуватимуться відбудови".

Лукашук підкреслює, що новий підхід до планування має свої переваги. "Які вигоди це принесе людям і громадам? По-перше, це відкриває можливості для швидшого та більш об'ємного залучення фінансування з європейських та інших джерел на конкретні потреби: реконструкцію або будівництво шкіл і лікарень, відновлення доріг, підтримку підприємництва, а також допомогу переселенцям", - зазначив він.

Він вважає, що новий "інструмент" надасть області "конкретні ресурси та вплив, якщо його використовувати належним чином. Адже ми знаходимося в прифронтовій зоні, яка несе на собі значну частину тягаря війни, водночас забезпечуючи стабільність, відновлення та розвиток не тільки власної території, але й сусідніх регіонів".

"Лукашук висловив впевненість, що це є новою моделлю планування прогресу держави."

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.