В Україні спостерігається нестача робочої сили: завод у Закарпатті планує імпортувати 160 працівників з Бангладеш.

Одне з підприємств Закарпаття, яке займається виготовленням меблів, опинилося у складній ситуації через брак робочої сили. У зв'язку з цим компанія вирішила запросити 160 працівників з Бангладеш і вже розпочала переговори з Міністерством закордонних справ для реалізації цього плану.

Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Мирослав Білецький. Він зазначив, що на підприємстві, де вже працює 430 осіб, у зв'язку із збільшенням виробничих потужностей на підприємстві з'явилося ще 700 робочих місць.

Попри всі зусилля, заповнити вакантні позиції працівниками з України не вдалося. "Компанія, яка забезпечила всі необхідні умови, придбала обладнання та матеріали, терміново потребує кадрів. Наразі підприємство веде переговори з Міністерством закордонних справ щодо працевлаштування 160 осіб з Народної Республіки Бангладеш на основі трудового договору", - зазначив Білецький.

За інформацією голови ОДА, середній рівень заробітної плати на цьому підприємстві сягає 25 тисяч гривень. "Фірма була заснована в 2001 році і протягом цього часу успішно трансформувалася з невеличкого цеху, що виготовляв меблеві компоненти, у потужного виробника", - зазначив він.

Білецький закликав мешканців регіону не виїжджати у пошуках роботи за кордон. "У нас працюють заводи, фабрики, які потребують людей. Не потрібно виїжджати в європейські країни - гідну зарплату і умови праці можна знайти вдома", - заявив він.

Нагадуємо, що у 2024 році офіційна цифра безробіття в Україні досягла рекордно низького рівня - 94,2 тисячі зареєстрованих осіб. Проте, ринок праці стикається з суттєвими структурними викликами.

Зокрема, як зазначає OBOZ.UA, нестача працівників у ряді галузей зумовлена трьома основними чинниками: мобілізацією, внутрішньою міграцією та еміграцією. Хоча на ринку праці існує чимало вакансій, люди, які змушені переселятися в інші регіони України, часто не можуть знайти роботу, що відповідає їхній професії. Наприклад, фахівці з атомних електростанцій, які переїхали з тимчасово окупованих територій, стикаються з труднощами в застосуванні своїх навичок у нових умовах.

Переселенці стикаються з необхідністю здобувати нові професії та адаптуватися до нових умов праці. Проте інтеграція в ринок праці нового міста може бути складним завданням для багатьох. Ще однією важливою проблемою є те, що, згідно з даними ООН, кількість українських мігрантів за межами країни продовжує зростати. На 16 грудня минулого року ця цифра вже становила 6,8 мільйона людей.

За інформацією OBOZ.UA, в Україні існує значна потреба в спеціалістах робітничих професій. Зокрема, у сфері логістики спостерігається великий попит на вакансії, і компанії, аби вирішити проблему нестачі водіїв, навіть започаткували курси навчання для жінок.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.