В Україні зафіксували випадки розповсюдження підроблених гривень: які банкноти становлять загрозу.
Правоохоронні органи подали до суду справу, пов'язану з розповсюдженням підроблених гривень. Зловмисник займався реалізацією фальшивих купюр у Вінницькій області, отримуючи 65% від їхньої справжньої ринкової вартості. Наприклад, він реалізовував 1 000 фальшивих гривень за 650 реальних.
Про це повідомили в Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили:
"Під час попереднього розслідування детективи БЕБ зафіксували факт незаконної діяльності підозрюваного. Додатково, судово-технічна експертиза засвідчила, що конфісковані кошти є підробленими", – зазначено у повідомленні.
На даний момент особі, яка підозрюється у злочині, було пред'явлено звинувачення за ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України. Це звинувачення стосується зберігання, купівлі, перевезення та реалізації незаконно виготовленої національної валюти, вчинених організованою групою. Зокрема, підозрюваному загрожує ув'язнення на термін від 5 до 10 років.
Які гривні підробляють найчастіше
Представники НБУ раніше повідомили, що в Україні спостерігається зростання кількості підроблених гривневих банкнот. За даними на кінець 2024 року, на 1 мільйон автентичних купюр припадало приблизно 5,1 фальшивих, що є збільшенням у порівнянні з попереднім роком.
Варто відзначити, що у 2024 році зловмисники здебільшого виготовляли підроблені банкноти старого зразка, які були випущені до 2015 року. Зокрема:
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше правоохоронці передали до суду справу зі збуту в Закарпатській області підроблених банкнот Європейського Союзу - євро. Так, мешканець міста Тячів продавав українцям підроблені 500 євро - і за кожну таку купюру отримував 50% вартості оригіналу, тобто 250 євро.