Угорщина відклала дискусії з Україною щодо національних меншин, що є важливими для європейської інтеграції, повідомляє Міністерство юстиції.

Українська делегація вже встигла прибути до Ужгорода.

Угорська сторона відклала заплановані переговори з Україною, які стосуються питань національних меншин. Консультації між делегаціями були заплановані на понеділок, 12 травня. Це мало стати стартом регулярних зустрічей, повідомляють у Міністерстві юстиції України через Telegram.

"На попередніх зустрічах у Будапешті учасники домовилися про створення експертних груп, які займуться аналізом 11 рекомендацій, наданих Угорщиною. Українська сторона сподівалася отримати перші проміжні результати вже 12 травня", - зазначено в матеріалі.

Також зазначається, що консультації планувалися в Ужгороді, куди вже прибула українська делегація. Проте, точна дата перенесення зустрічі поки що не оголошена. Важливо підкреслити, що ці переговори є суттєвими у контексті інших обговорень, пов'язаних із членством України в Європейському Союзі. Угорщина висуває низку вимог до України, зокрема, вимагає відновлення прав, які забезпечують вільне використання угорської мови, а також право на політичне представництво як на регіональному, так і на національному рівнях.

На подію відреагувала особисто віцепрем'єрка з євроінтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанишина. Вона підкреслила, що "необхідно продовжити діалог".

Перед цим між державами виникло напруження, що призвело до затримань.

УНІАН повідомляв про те, що Служба безпеки України виявила шпигунську мережу угорської військової розвідки. Ця група діяла на території Закарпаття. Основною метою її роботи було збори інформації про рівень військової обороноздатності регіону, виявлення слабких місць в наземній та повітряній обороні, а також аналіз суспільно-політичних настроїв серед місцевого населення.

Після цього, в серці Будапешта, спецназ жорстко затримав українця, звинувативши його у шпигунстві. Як наслідок, йому було заборонено в'їзд та перебування в Угорщині через підозру у шпигунській діяльності.

Хоча ще 30 квітня повідомлялося, що між нашими країнами розпочалися перемовини щодо вступу до ЄС. "З 12 травня на регулярній основі працюватимуть команди, які сьогодні були присутні у Будапешті з української та угорської сторін, допоки ми не визначимо весь перелік завдань у рамках 11 рекомендацій, які є предметом занепокоєння угорської сторони", - наголосила Стефанишина.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.