Військовий аналітик висловив припущення, що Угорщина могла надати Росії інформацію про розташування F-16 на закарпатських територіях.
Угорська розвідка, ймовірно, могла передати Росії інформацію про F-16, що знаходяться на території Закарпаття.
Таку думку висловив військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак, передає "Київ 24".
За словами Ступака, українці, які були виявлені у співпраці з угорською розвідкою, ймовірно, надавали угорській стороні важливу військову інформацію. Це могло включати дані про місцезнаходження Збройних Сил України, іноземних інструкторів та літаки F-16, а також інші повітряні судна. Він також підкреслив, що існує ймовірність, що ці відомості могли бути передані угорською стороною до Російської Федерації.
"Можливо, не всі дані були передані, але 75% все ж таки точно отримали. Тепер у нас є ще одна країна, яка майже не проявляє дружелюбності, поруч," – зазначає аналітик.
Він зауважив, що українці-шпигуни вільно володіли угорською мовою і саме її використовували для передавання інформації.
"Обґрунтування виглядало наступним чином: в Україні існує обмежена кількість експертів, що володіють угорською мовою. По-друге, навіть якщо вдасться знайти перекладачів, ця спільнота є досить невеликою. Через одне-два рукостискання можна швидко вийти на родичів чи знайомих, і ця інформація миттєво потрапить до відомих учасників справи. Принаймні, добре, що нам вдалося знайти спеціалістів", -- зазначає Ступак.
Нагадуємо, що 9 травня Служба безпеки України оголосила про викриття вперше в історії країни агентурної мережі угорської військової розвідки, яка займалася шпигунською діяльністю.