У трьох вишах виявили схеми для тих, хто прагне ухилитися від навчання: "посередникам" може загрожувати до 10 років позбавлення волі.
Они допомогли оформити фіктивні документи про навчання або підроблені медичні довідки про "погане" здоров'я.
Служба безпеки України (СБУ) викрила ще три схеми ухилення від мобілізації чоловіків призивного віку, в яких були замішані працівники вищих навчальних закладів.
Цю інформацію надає Служба безпеки України (СБУ).
Відповідно до зібраних доказів, організатори схеми пропонували тим, хто намагався уникнути призову, "технічну паузу" від військової служби в обмін на фінансові винагороди. Вони сприяли створенню підроблених документів, що підтверджують навчання, або фальшивих медичних довідок про "недостатній" стан здоров'я.
Полтавський регіон
У Полтаві затримали професора приватного університету, який налагодив схему зарахування призовників на бакалаврат, магістратуру та аспірантуру без необхідності проходити вступні іспити. Крім того, він запропонував фальшиве лікування в психіатричному диспансері, що дозволяло його клієнтам уникнути військового обліку, використовуючи свої зв'язки серед чиновників та медичних працівників.
Закарпаття
У Закарпатській області правоохоронці затримали доцента історичного факультету одного з університетів. Вона була спіймана на гарячому під час отримання хабаря, супроводжуючи абітурієнтів призовного віку та надаючи їм допомогу в успішному проходженні вступних іспитів. Після цього жінка підробила документи, які подала до територіального центру комплектування, щоб забезпечити собі відстрочку від призову.
Харківщина
У Харківській області правоохоронці виявили підприємця, який разом із спільниками нелегально зараховував ухилянтів до місцевого коледжу. Однак, насправді ці особи не проходили навчання, а лише використовували підроблені документи про освіту для подання до ТЦК з метою отримання відстрочки від призову.
Юридичні наслідки
Обвинуваченим у цій справі висунуто підозру відповідно до основних статей Кримінального кодексу України:
частина 2 статті 28 та частина 1 статті 114-1 (втручання в діяльність Збройних Сил України та інших військових формувань під час особливих обставин);
ч. 3 ст. 368 (неправомірне отримання вигоди особою, що займає службову посаду);
частина 2 статті 369-2 (зловживання впливом).
Затриманим може загрожувати покарання у вигляді ув'язнення терміном до 10 років.
Останні новини з України:
Нагадуємо, що фахівці поділилися інформацією про те, скільки годин в зимовий період очікується відключення електроенергії.
Як повідомляла Politeka, вже скоро стартує пенсійна реформа, українцям готують нововведення
Також Politeka писала, що військовий розповів правду про навчання в ЗСУ