У ТЦК здійснюють призов працівників, незважаючи на наявні документи про їх бронювання, - заявив народний депутат.
За словами нардепа, сталася вже велика кількість подібних випадків.
Працівники ТЦК і СП розпочали насильницьку мобілізацію осіб, які мають при собі документи, що засвідчують їхнє звільнення від призову. Вже зафіксовано безліч подібних інцидентів, і такі дії є порушенням закону.
Цю інформацію озвучив Олександр Федієнко, який є членом парламентського Комітету з національної безпеки.
"Він зазначив, що аргументи завжди однакові: у системі 'Оберіг' немає необхідних даних, а паперові документи не мають юридичної сили."
Народний депутат поділився кількома схожими випадками. Наприклад, 18 листопада, працівники телекомунікаційної компанії, які виконували свої обов'язки, вирушили з Мукачевого до села Солотвино в Тячівському районі Закарпаття для відновлення зв'язку. Але на блокпосту їх затримали представники Тячівського районного центру комплектування та соціальної підтримки, і, незважаючи на наявність документів, що підтверджують їхнє бронювання, одного з фахівців направили до Ужгорода.
Згідно з інформацією Федієнка, після переміщення між різними військовими підрозділами, 20 листопада було визнано бронювання від мобілізації для працівника, а вже 21 листопада його перевезли до Тячівського районного територіального центру комплектування.
Ще один аналогічний інцидент стався 29 жовтня з командою іншого постачальника, яка поверталася з виконаних робіт на лінії в Богодухові, що на Харківщині. Народний депутат повідомив, що працівників затримали представники Слобідського РТЦК, які не представилися і були у масках.
"Під час перевірки документів військового обліку були надані папери, що підтверджували легальність бронювання. Проте двох співробітників затримали і доставили до Слобідського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в Харкові, після чого у них відібрали мобільні телефони. Одному з затриманих було накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, який згодом скасували як незаконний. Зрештою, працівників випустили", - повідомив Федієнко.
Окрім цього, існує інформація про ситуацію, коли поліцейські зупинили працівника провайдера під час виконання ним своїх трудових функцій. Незважаючи на те, що у нього були документи, що підтверджують відстрочку від мобілізації, його затримали і відвезли до Хаджибейського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, як зазначив депутат.
"Протокол адміністративного затримання не був оформлений, а родичів затриманого не інформували про його місцезнаходження. Юридична підтримка не була надана, а доступ адвоката не дозволявся. Громадянин, який мав чинне бронювання, проти своєї волі утримувався в РТЦК і СП більше двох тижнів," - зазначив Федієнко.
Нардеп наголосив, що подібних випадків значно більше. Він озвучив лише ті, над якими працював протягом останнього тижня. Також Федієнко закликав Державне бюро розслідувань провести відповідні перевірки.
У попередніх заявах Офісу президента України підтвердив, що випадки так званої "бусифікації" чоловіків, які підлягають військовій службі, продовжують мати місце. Радник голови ОП Михайло Подоляк акцентував, що в даний час Генеральний штаб та відповідні органи працюють над вирішенням цієї проблеми.
Крім того, на Волині представники ТЦК побили чоловіка і забрали його прямо з лікарні. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що їхні дії суперечать вимогам Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини".