У Львові було накладено штраф на голову фонду за організацію втечі ухилянтів.

Львівський залізничний районний суд ухвалив рішення про визнання Андрія Баховського, керівника Благодійного фонду "Опіка майбутнього", винним у незаконному переміщенні військовозобов'язаного чоловіка за межі країни. Суд наклав на нього штраф у розмірі 309 тисяч гривень і зобов'язав передати внесену заставу на підтримку Збройних сил України.

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 12 грудня 2025 року в Єдиному державному реєстрі.

Затримали підозрюваного під час отримання авансового платежу.

Згідно з матеріалами справи, 47-річний Андрій Баховський в кінці вересня 2024 року запропонував одному з клієнтів незаконний варіант потрапляння до Угорщини. Вже в середині жовтня директор благодійної організації та чоловік, який перебуває на військовому обліку, зустрілися на парковці торгово-розважального центру Victoria Gardens у Львові, де клієнт мав передати 7,5 тисяч доларів як аванс за виконання цієї схеми.

"У вироку зазначається, що підтверджено усні гарантії, надані під час попередньої зустрічі, стосовно організації його перевезення до Угорщини. Це може бути здійснено через пункт пропуску в Закарпатті або в обхід пунктів пропуску, як на автомобілі, так і на човні, а також буде забезпечено транспортний засіб і супровід без перешкод."

Втім, під час передачі грошей Андрія Баховського затримали правоохоронці, які з'ясували, що загальна вартість послуг з переправляння за кордон складає 15 тис. доларів. Також, як зазначили у судових матеріалах, 7,5 тис. доларів авансу були фейковими, що свідчить про те, що клієнт обвинуваченого співпрацював з правоохоронцями.

"Обвинувачений погодився на угоду про визнання своєї провини, при цьому він усвідомлено підтвердив свою відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення. Він пояснив, що повністю усвідомлює свої законні права та наслідки, які виникають внаслідок укладення та схвалення цієї угоди," - йдеться у вироку.

Вивчивши матеріали справи, суддя Сергій Колодяжний визнав 47-річного Андрія Баховського винним у злочині. Йому призначили 309 тис. грн штрафу. Також 242 тис. грн внесеної за підсудного застави перекажуть на потреби ЗСУ. З винуватця до того ж стягнуть понад 20 тис. грн за проведення експертиз. Несправжні 7,5 тис. доларів авансу -- знищать. Вирок ще можна оскаржити.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.