У Державному бюро розслідувань повідомили, скільки військовослужбовців отримали дозвіл на повернення до служби після проходження судових процедур за місяць.

Самовільне покидання військової частини або місця служби без поважних причин, якщо це відбувається під час бойових дій, тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років.

За місяць приблизно сотні військовим, які вперше самовільно залишили свої військові частини (СЗЧ), дозволили повернутися на службу. Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

"Лише у жовтні за матеріалами ДБР суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув'язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу", - зазначається у повідомленні.

Там поінформували, що суд у Львові ухвалив відповідне рішення щодо військовослужбовця, який у березні 2024 року самовільно залишив розташування військової частини на Донеччині. Під час досудового розслідування кримінального провадження працівники ДБР встановили місцеперебування військового та затримали його. Чоловіку було повідомлено про підозру у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану. Затриманий пояснив, що довго перебував на передовій і просто не витримав навантаження, однак шкодує про скоєне.

Враховуючи, що військовослужбовець вчинив правопорушення вперше та висловив бажання продовжити службу, суд ухвалив рішення звільнити його від кримінальної відповідальності.

Згідно з повідомленнями, у жовтні суд у Волинській області ухвалив рішення про звільнення від кримінальної відповідальності військового, який у листопаді минулого року самовільно покинув свою військову частину, розташовану на території Волині.

"Проте, чоловік висловив щире каяття за свої дії і отримав письмовий дозвіл від командира військової частини на відновлення служби. У зв'язку з цим, суд ухвалив рішення про його звільнення від кримінальної відповідальності", - зазначили у Державному бюро розслідувань.

Там нагадали, що самовільне залишення військової частини або місця служби, без поважних причин, вчинене у бойових обставинах, карається позбавленням волі до 10 років. Але ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися у стрій.

Україні варто працювати з причинами великої кількості СЗЧ у підрозділах і паралельно пропрацьовувати наслідки. Таку думку висловив Дмитро Кухарчук - командир другого штурмового батальйону 3-ї окремої штурмової бригади. На його переконання, причина великої кількості СЗЧ полягає в неправильній організації війська.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.