У Великій Британії засудили шістьох болгарських агентів, які діяли на користь Росії.
Всі члени злочинної групи визнали свою відповідальність.
У Великій Британії шістьох болгарських громадян отримали тюремні терміни за шпигунську діяльність на користь Росії, згідно з інформацією, опублікованою The Guardian.
Відомо, що очільником угруповання виступав 47-річний Орлін Русєв. Він визнав свою відповідальність, внаслідок чого отримав вирок у вигляді 10 років і восьми місяців позбавлення волі.
У публікації зазначено, що Русєв пройшов через шість хірургічних втручань у Великій Британії, що ставили під загрозу як національну безпеку, так і безпеку громадян.
Другим учасником цієї справи виявився 44-річний Бісер Джамбазов, який був помічником Русєва. Він також визнав свою провину, в результаті чого отримав вирок — 10 років і два місяці ув'язнення.
У пресі повідомили, що російські шпигуни застосували двох жінок у ролі "медових пасток" для досягнення своїх цілей. Одна з них, 33-річна Катрін Іванова, отримала 9 років і 8 місяців ув'язнення.
Іншу жінку, 30-річну Ваню Габерову, засудили до шести років, восьми місяців і трьох тижнів ув'язнення. Суддя підкреслив, що вона усвідомлювала, що вчиняє злочини на користь Росії.
У публікації зазначено, що злочини вчинили 39-річний Тихомир Іванчев та 33-річний Іван Стоянов. Першому з них призначили покарання у вигляді восьми років ув'язнення, тоді як другий отримав п'ять років і три тижні тюремного терміну.
Також, суддя ухвалив рішення, що засуджені мають можливість отримати умовно-дострокове звільнення лише після відбуття половини свого терміну. Після цього їх буде депортовано назад до Болгарії.
Згідно з інформацією, наданою Джамбазовим, групі обіцяли великі фінансові винагороди за виконання поставлених завдань. Він зазначив, що мова йшла про нагороди, які могли сягати 1 мільйона євро.
У матеріалі йдеться про те, що шпигунська група здійснювала стеження та проводила розвідувальні дії з 2020 по 2023 рік, фокусуючись на журналістах та російських опозиціонерах. Операції організації координувалися з гостьового будинку в Грейт-Ярмуті, Норфолк, під керівництвом Яна Марсалека, австрійського бізнесмена, який втік до Росії у 2020 році після краху платіжної компанії Wirecard, де він мав керівну роль, унаслідок фінансового шахрайства на суму 1,9 мільярда євро.
Раніше СБУ вперше в історії викрила агентурну мережу військової розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду нашій державі. Зазначається, що завданням цього осередку був збір інформації про військову захищеність Закарпатської області.
Військовий експерт та колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак висловив думку, що угорська військова розвідка могла надати Росії інформацію про дислокацію винищувачів F-16 в Україні. Як зазначив Ступак, затримані шпигуни, що працювали на угорську розвідку, спілкувалися українською територією угорською мовою.