Найкращі зимові пішохідні маршрути Карпат, які обов'язково слід відвідати цієї зимової пори.

Сірі будні, брудний сніг під ногами та практично жодної згадки про справжню морозну пору року. У такі моменти здається, що казка існує лише на картинках або ж залишилася у минулих 2012-2015 роках. Але ж ні! Де її знайти, як не в горах. Сьогодні розповідаємо про найкращі мальовничі напрямки для зимових походів.

Полонина Боржава

Він знаходиться в межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського, Іршавського та Хустського районів Закарпатської області. Цей масив має довжину приблизно 50 кілометрів.

Взимку локація стає центром гірськолижного відпочинку курорту "Пилипець". Однак піші подорожі цим регіоном потребують особливої обережності. Через часті лавини та густі тумани на вершинах, туристичні маршрути у цей період рекомендують лише досвідченим мандрівникам, що мають відповідну підготовку та спорядження.

Рекомендуємо вам розглянути можливість одноденного походу "Воловець - гора Воскресенський Верх - Воловець" під керівництвом досвідченого інструктора. У літній період ця подорож займає приблизно 5 годин, проте з грудня по лютий тривалість може збільшуватися, що залежить від темпу вашого пересування. Слідуйте за червоними маркуваннями.

Кукул

Розташоване в межах Надвірнянського району Івано-Франківщини на висоті 1539 метрів над рівнем моря.

У зимовий період рекомендуємо вибрати маршрут "Село Вороненко - гора Кукул", який користується популярністю серед туристів. Цей шлях є найзручнішим і має коротку протяжність - всього 12 кілометрів.

Перша зупинка нашого маршруту - це урочище Припір. Тут ви знайдете зручні столи та лавки під навісом, що створює комфортні умови для відпочинку. Далі наш шлях веде до полонини Буковина, славної своїми колибами та ідеальними місцями для розташування наметів. Тут також є можливість поповнити запаси питної води. Завершиться наш підйом у долині Середня, де розташовані традиційні гуцульські садиби, в котрих можна зупинитися на ніч.

На самій вершині мандрівники зможуть оглянути давнє кладовище, що датується часами Першої світової війни. Тут спочивають німецькі військові.

Також звідси можна помилуватися Горганами та Говерлою.

Маківка – це слово, яке може мати різні значення в залежності від контексту. Це може бути як частина рослини, так і символ певних традицій чи культурних елементів. В Україні маківка також може асоціюватися з певними ритуалами або стравами, де мак грає важливу роль.

Розташовується у Сколівському районі Львівської області на висоті 958 метрів над рівнем моря.

З 29 квітня по 4 травня 1915 року околиці стали місцем запеклих боїв легіону Українських Січових Стрільців з російськими військами генерала Альфтана. Сьогодні тут розміщується меморіал загиблим воїнам.

Маршрут "Тухля - Грабовець - Маківка – це слово, яке може мати різні значення в залежності від контексту. Це може бути як частина рослини, так і символ певних традицій чи культурних елементів. В Україні маківка також може асоціюватися з певними ритуалами або стравами, де мак грає важливу роль. - Головецько" простягається на 13 кілометрів.

Зазвичай підйом розпочинається від залізничної станції селища, ім'я якого має своєрідне і захопливе походження.

Згідно з легендою, один мандрівник, стомлений від довгих шляхів, зупинився тут, щоб відпочити. Вражений неповторною красою навколишньої природи, він вирішив залишитися. Згодом на цьому місці виникло поселення, і коли чиновники запитали про його назву для офіційних документів, чоловік, сміючись, відповів, що просто "втомився і залишився". Можливо, держслужбовці неправильно зрозуміли його слова і так з'явилася назва Тухля.

Шпички

Одна з вершин гірського масиву Чорногора. Розташовується у Верховинському районі Івано-Франківської області на висоті 1863 метри над рівнем моря. Локація характеризується унікальними скельними виступами.

Найзручніший маршрут до Шпиць стартує від туристичної бази "Заросляк". Від неї веде стежка протяжністю 8 кілометрів, що проходить через полонину Маришевську.

З панорамної точки відкривається вражаючий вигляд на Чорногірський хребет: зліва видно Бребенескул, Вухатий Камінь і Дземброню, а справа розташовані Туркул, Петрос і Говерла.

Прихильникам дводенного походу радимо додати до маршруту озеро Несамовите.

Полонина Явірник

Розташовується в Івано-Франківській області на висоті 1200 метрів над рівнем моря. Через долину також пролягає маршрут до однойменного хребта.

Найбільш відомий маршрут: "Яремче - полонина Явір - Явірник-Горган - полонина Явірник", довжиною 15 км. Походження починається з сувенірного ринку і проходить повз водоспад Пробій.

Також радимо сходити до водограю Женецький Гук. Природний осередок утворився внаслідок повені у післявоєнні роки.

Важливі моменти для зимових походів:

Пакуйте свої наплічники, запрошуйте друзів і вирушайте на пригоди в Українські Карпати!

Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про зимовий відпочинок у Яремче, пропонуючи різноманітні способи цікаво і корисно провести свій час.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.