У жовтні суди винесли приблизно 100 постанов, які не передбачають ув'язнення за перше адміністративне правопорушення.
Про це повідомило Державне бюро розслідувань.
"Тільки в жовтні, згідно з даними ДБР, суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях ухвалили близько ста рішень, які не передбачають ув'язнення військовослужбовців, а навпаки, дозволяють їм повернутися до виконання своїх обов'язків", - зазначається в матеріалі.
Державне бюро розслідувань повідомляє, що у Львові було прийнято рішення судом щодо військовослужбовця, який у березні незаконно покинув свою військову частину в Донецькій області. Під час досудового розслідування чоловіка затримали, і йому оголосили підозру за статтею про самовільне залишення служби.
"Затриманий пояснив, що довго перебував на передовій і просто не витримав навантаження, однак шкодує про скоєне. Враховуючи, що військовослужбовець вчинив таке правопорушення вперше і готовий продовжувати службу, суд на підставі ч. 5 ст. 401 КК України постановив звільнити його від кримінальної відповідальності", - пояснює ДБР.
Досліджуйте також: Що таке СЗЧ і які наслідки можуть бути за самостійне залишення частини: роз'яснення юриста.
Наприкінці жовтня Володимир-Волинський міський суд у Волинській області ухвалив рішення про звільнення від кримінальної відповідальності військового, який у листопаді 2023 року самовільно залишив свою військову частину. Чоловік висловив щире каяття за свої дії та отримав письмову згоду командира частини на його відновлення в службі. Враховуючи ці обставини, суд вирішив не притягувати його до кримінальної відповідальності.
У Бюро зазначають, що за здійснення СЗЧ без вагомих підстав у умовах бойових дій може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.
"Проте для тих, хто вперше зіткнувся з такою обставиною, існує можливість відновити свої сили і підтримати товаришів у захисті батьківщини", - підкреслюється у повідомленні.