Стала відома інформація про доходи прокурорів у різних областях України.
В Україні винагорода прокурорів формуються не тільки на основі їхньої основної ставки, але також включає премії, надбавки та різні інші чинники.
В Україні місячні доходи прокурорів коливаються в межах від 59 до 145 тисяч гривень, що залежить від їхньої посади та регіонального розташування.
Цю інформацію подано в статті OBOZ.UA.
Заробітки прокурорів в Україні варіюються залежно від займаної посади та регіону. Наприклад, начальник відділу окружної прокуратури Черкаської області Владислав Джуган задекларував річний дохід у 874 тисячі гривень, що становить в середньому 72,8 тисячі гривень на місяць. Натомість заступник прокурора Чернігівської області Ігор Юшин отримав набагато більше -- 1 мільйон 743 тисячі гривень за рік, що дорівнює приблизно 145,3 тисячі гривень на місяць. Крім того, він щомісячно отримував 20,9 тисячі гривень пенсії.
В той час, як прокурори в невеликих містах можуть лише заздрити цим цифрам. Наприклад, прокурор Шепетівської окружної прокуратури Роман Яруш задекларував 718 тисяч гривень за минулий рік, що становить близько 59,8 тисячі гривень на місяць, а також отримав 12 тисяч гривень як підтримку від Кабінету Міністрів.
У Конотопі прокурор Микола Сергієнко отримує щомісяця 66,7 тисячі гривень, тоді як його колега з Подільської прокуратури, Микола Кононенко, має щомісячний заробіток у розмірі 83,4 тисячі гривень.
Заробіток прокурорів формується не лише з базової ставки, але й включає різні премії, надбавки, виплати за вислугу років та компенсації за виконання адміністративних обов'язків. У Закарпатській обласній прокуратурі більшість керівників отримують більше 100 тисяч гривень щомісяця. Наприклад, прокурор Закарпатської області Анатолій Ковальчук має зарплату в розмірі 146,1 тисячі гривень на місяць, перший заступник прокурора Іван Косей заробляє 134,3 тисячі гривень, а начальник одного з відділів Андрій Малинич отримує 108,4 тисячі гривень. Прокурор відділу Олександр Чулей має місячний дохід у 80,5 тисячі гривень.
Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради, відповідальний за бюджет, відхилив пропозиції щодо законопроєкту "Про державний бюджет України на 2025 рік", які передбачали скасування підвищення зарплат прокурорів.