Російські війська знищили, пошкодили та розграбували 2130 культурних об'єктів в Україні.

Найзначніших ушкоджень і втрат зазнала культурна сфера в таких областях, як Донецька, Харківська, Херсонська, Київська, Миколаївська, Запорізька та Луганська.

У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій провели оцінку кількості культурних установ і об'єктів спадщини в Україні, які були знищені, пошкоджені або повністю руйновані внаслідок масштабної агресії з боку Росії.

Дані надає Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

На 25 листопада 2024 року, за інформацією МКСК, 2130 об'єктів культурної інфраструктури постраждали, не враховуючи пам'ятки культурної спадщини. Серед них 374 об'єкти були знищені, що становить 17,6 %.

Культурна інфраструктура зазнала найсерйозніших руйнувань і збитків у таких областях, як Донецька, Харківська, Херсонська, Київська, Миколаївська, Запорізька та Луганська.

Найчисельнішою групою об'єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (48,2% від загальної кількості закладів культури, які зазнали пошкоджень).

Руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри на території 297 територіальних громад (20,2% від загальної кількості ОТГ) у Вінницькій (3,2%), Дніпропетровській (20%), Донецькій (87%), Житомирській (17%), Закарпатській (2%), Запорізькій (40,3%), Кіровоградській (2%), Київській (28,6%), Луганській (46,2%), Львівській (5,5%), Миколаївській (44,2%), Одеській (9,9%), Полтавській (4%), Сумській (62,7%), Харківській (58,9%), Херсонській (43%), Хмельницькій (17%), Черкаській (6,1%), Чернігівській (49%) областях та м. Києві.

На кінець листопада 2024 року, майже вся Луганська область, а також великі ділянки Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються під тимчасовою окупацією. Це ускладнює можливість точного підрахунку культурних установ, які зазнали збитків через бойові дії та окупаційний режим.

Згадаємо, що під час руйнівних ракетних атак та жорстоких злочинів проти цивільного населення, Росія не лише знищила Україну, але й пограбувала національні культурні інституції, які зберігали безцінні твори українського мистецтва та спадщини наших предків.

Згідно з думкою міжнародних фахівців у галузі мистецтва, це пограбування може виявитися найзначнішим колективним актом крадіжки мистецьких творів з часів, коли нацисти здійснили грабежі по всій Європі під час Другої світової війни.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.