Професійна діяльність у часи війни. На ринку праці відкрилися більше 100 тисяч нових вакансій — кого прагнуть знайти роботодавці?
У листопаді ринок праці демонструє ознаки уповільнення через сезонні фактори. Тим не менш, кількість відкритих вакансій залишається стабільно вище 100 000, а кандидати продовжують активно подавати свої резюме.
Згідно з дослідженням Work.ua, у листопаді на платформі було опубліковано 109 467 вакансій, що на 7% менше в порівнянні з жовтнем. Ця динаміка нагадує ситуацію 2021 року, коли в останньому місяці осені також було зареєстровано понад 109 000 пропозицій роботи. Отже, ринок праці демонструє характерні сезонні коливання. Відповідно до цієї тенденції, у найближчі місяці кількість вакансій, ймовірно, продовжить зменшуватися.
У регіонах, що демонструють найвищі показники вакансій, також відзначається зниження, що цілком узгоджується з загальною тенденцією. Найбільше скорочення пропозицій роботи спостерігається в Одеській області (-10%). Можливо, це пов’язано з серйозними труднощами з електропостачанням, викликаними масштабною атакою.
У листопаді першість мала категорія "Робочі спеціальності, виробництво" -- 19 554 вакансій, що на 7% менше до жовтня.
У цілому, у десятці провідних категорій спостерігається зниження кількості вакансій. Найбільше зменшення відзначено в секторах "Готельно-ресторанний бізнес та туризм" (-15%) та "Сфера обслуговування" (-13%).
Єдиною категорією, де пропозицій побільшало, стала "Охорона, безпека". Це позначилося і на посадах, які стали більш затребуваними в листопаді:
Ще один особливий випадок серед загальної тенденції зниження – це збільшення кількості вакансій, де компанії надають перевагу ветеранам. Ця нова функція на платформі Work.ua продовжує знайомити роботодавців з можливостями. У жовтні таких пропозицій було всього 990, а в листопаді їх кількість зросла до 2 920.
У листопаді на платформі Work.ua спостерігалося зниження кількості кандидатів, які активно шукали роботу, на 5%. Однак, незважаючи на зменшення кількості вакансій, середній обсяг відгуків на одну вакансію за місяць зріс.
Конкуренція зросла навіть там, де ми стабільно фіксуються найнижчі цифри: у Закарпатській, Черкаській, Чернігівській і Чернівецькій областях.
Найбільш затребуваними ролями виявилися директ-менеджер та спеціаліст з чат-підтримки — ці позиції передбачають активну взаємодію з клієнтами компанії через соціальні мережі та служби підтримки. Конкуренція на ці вакансії в 20-30 разів вища за середні показники по ринку.
Загалом, як і раніше, найбільша конкуренція спостерігається на віддалених позиціях, які користуються значним попитом серед кандидатів. Тому, якщо ви стикаєтеся з труднощами у заповненні вакансії, і ця робота може виконуватися віддалено, варто розглянути можливість впровадження такого формату співпраці.
У листопаді на платформі Work.ua було зафіксовано 203 077 осіб, які шукали роботу, що на 5% менше порівняно з жовтнем. Схожа тенденція спостерігається і в кількості вакансій: зниження числа кандидатів відзначається майже в усіх регіонах та категоріях.
Кількість шукачів зросла лише у Чернівецькій (+8%) та Закарпатській (+4%) областях. Ці регіони зазвичай відзначаються найнижчими показниками середньої кількості відгуків на вакансії, тому поява нових кандидатів є позитивним сигналом для роботодавців у цих місцях.
Таку ж тенденцію спостерігаємо й у категоріях: по всіх напрямках фіксуємо зниження, за винятком сектора "Готельно-ресторанний бізнес, туризм", де відзначено зростання на 2%. Демографічна характеристика осіб, що шукають роботу, залишається відносно стабільною. Однак у листопаді спостерігається збільшення кількості неповнолітніх шукачів на 10%.
У листопаді розмір середньої заробітної плати, пропонованої роботодавцями, практично не змінився й становив 22 750 грн (на 250 грн більше, ніж у жовтні). Серед областей-лідерів за кількістю вакансій зросли зарплати лише в Дніпропетровській (22 000 грн, +1 000 грн) і Одеській (21 500 грн, +500 грн) областях.
Найбільше зросли зарплати в категоріях:
Замість цього, пропонований дохід у сфері "Юриспруденція" знизився на 2% і тепер становить 20 000 грн.
Найвищі заробітки очікують на військовослужбовців, спеціалістів у сфері IT та керівників підрозділів. Серед спеціалістів на лінійних посадах ринок праці пропонує найбільші доходи таким фахівцям: брокер (60 000 грн), медіабайєр (58 250 грн), ендодонтист (55 000 грн), водій міжнародних перевезень (50 000 грн), рихтувальник (45 000 грн), рієлтор (45 000 грн), стоматолог (45 000 грн), трейдер (43 000 грн), моторист (42 500 грн), медіапродюсер (41 250 грн), автоелектрик, арматурник, бурильник, кераміст (40 000 грн).
Раніше зазначалося, що протягом дев’яти місяців 2024 року середній рівень заробітної плати в Україні збільшився на 22,2%.
У 2025 році середній дохід працівника аграрного сектору зменшиться приблизно на 7 300 грн протягом року.