Ринок праці демонструє ознаки уповільнення через вплив сезонних чинників - Work.ua
У листопаді на ринку праці спостерігається уповільнення, що викликане сезонними факторами. Проте кількість відкритих вакансій залишається на високому рівні, перевищуючи 100 тисяч, а кандидати активно продовжують надсилати свої резюме.
Цю інформацію оприлюднили на платформі для пошуку вакансій Work.ua.
Зокрема, у листопаді компанії опублікували на платформі 109 467 вакансій. Це на 7% нижче, ніж у жовтні.
Серед областей-лідерів за кількістю вакансій також є падіння. Найбільшим було зменшення пропозицій роботи на Одещині (-10%). Це може бути пов'язано з особливо масштабними проблемами з електроенергією, які відбулися через масовану атаку.
У листопаді категорія "Робочі спеціальності, виробництво" зафіксувала найбільшу кількість вакансій — 19 554, що на 7% нижче порівняно з жовтнем. При цьому найбільші втрати спостерігалися в категоріях "Готельно-ресторанний бізнес, туризм" (-15%) та "Сфера обслуговування" (-13%).
Єдиною сферою, де зросла кількість вакансій, стала "Охорона та безпека". Це також вплинуло на посади, що стали більш популярними в листопаді: поліцейський, оператор дронів, командир відділення, номер обслуги взводу, зв'язківець та мінометник.
Конкуренція збільшилася.
Експерти зазначають, що конкуренція на ринку праці зросла, попри зменшення кількості кандидатів у листопаді на 5%.
Найконкурентнішими посадами були директ-менеджер і спеціаліст чату - це посади, що передбачають спілкування з клієнтами компанії в соціальних мережах чи службі підтримки. Конкуренція за ці посади у 20-30 разів перевищує середні показники.
У загальному контексті, як і зазвичай, найбільша конкуренція спостерігається на дистанційних вакансіях, які користуються значним попитом серед кандидатів.
У листопаді на платформі Work.ua зареєструвалося 203 077 осіб, які шукали роботу. Зростання кількості кандидатів спостерігалося лише в Чернівецькій (+8%) та Закарпатській (+4%) областях.
Кому роботодавці пропунують найвищі зарплати
Відзначається, що в попередньому місяці рівень середньої зарплати, яку пропонували компанії, залишився практично на тому ж рівні й досягнув 22 750 грн, що на 250 грн більше, ніж у жовтні.
Серед регіонів з найбільшою кількістю відкритих вакансій підвищення заробітних плат спостерігалося тільки в Дніпропетровській (22 000 грн, зростання на 1 000 грн) та Одеській (21 500 грн, збільшення на 500 грн) областях.
Зарплати в Україні значно підвищилися в наступних сферах: "Охорона та безпека" досягли 70 000 грн, що становить приріст на 17%; в "Нерухомості" вони склали 44 000 грн (+10%), а в категорії "Продаж та закупівля" - 30 000 грн (+9%).
Замість цього, в категорії "Юриспруденція" спостерігається зниження запропонованого доходу на 2%, який тепер складає 20 000 грн.
Найвищі зарплати отримують військовослужбовці, фахівці в IT-сфері та керівники підрозділів. Серед лінійних професій найбільші доходи на ринку праці мають такі спеціалісти: брокери (60 000 грн), медіабайери (58 250 грн), ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (50 000 грн), рихтувальники (45 000 грн), ріелтори та стоматологи (по 45 000 грн), трейдери (43 000 грн), мотористи (42 500 грн), медіапродюсери (41 250 грн), а також автоелектрики, арматурники, бурильники та керамісти (по 40 000 грн).
Нагадаємо, у вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про запровадження принципу "воюй або працюй". Ця ініціатива покликана сприяти створенню нових робочих місць, підвищенню середньої зарплати та збільшенню надходжень до бюджету.
Однією з основних труднощів, з якими українці стикаються в процесі пошуку роботи, є незадовільний рівень заробітної плати для доступних вакансій. Це підтверджують 56,3% респондентів, опитаних Центром Разумкова. Крім того, 51,9% учасників опитування зазначають, що стикаються з відсутністю вакансій у своїй професії.
Як повідомлялося, у серпні зафіксували рекордну за час повномасштабної війни кількість вакансій. Зокрема, роботодавці роозмістили на порталі з пошуку роботи Work.ua - 115 482 пропозиції.