Війна буде програна не в Москві, а на одеському ринку та в селі на Закарпатті, - зазначив Дикий.
Ветеран АТО висловив думку, що армія, що не отримує підтримки, не зможе забезпечити захист і не здобуде перемогу.
На сьогоднішній день ставлення багатьох українців до мобілізаційного процесу негативно впливає на результати війни, яку у 2022 році розпочала Російська Федерація. Як зазначає Євген Дикий, екс-командир роти батальйону "Айдар" і директор Національного антарктичного наукового центру, ця боротьба не стільки з Кремлем, скільки з тими, хто чинить опір працівникам територіальних центрів комплектування, ставлячи їх у один ряд із російськими загарбниками.
"Ми ще не зазнали поразки у війні, однак можемо втратити все, що з цим пов'язано. І програти її не Москві," - підкреслив ветеран у розмові з журналістами.
За його словами, війну ми програємо невеликому селу на Закарпатті, жителі якого повстали проти ТЦК, та промтоварному ринку "7-й кілометр", що на Одещині, звідки силою вигнали співробітників військкоматів.
"Ми втратимо війну на "7-му кілометру" – цьому одеському ринку, з якого нещодавно вигнали представників ТЦК. Вони пишалися своєю організованістю, вважаючи себе прикладом для наслідування. Їх мотивував страх перед участю у війні, але чомусь вони менше бояться справжніх окупантів. Чому так – мені важко зрозуміти. Коли "7-й кілометр" піднімає бунт проти ТЦК, а до Дніпропетровської області лишилося лише 7 км...", - підкреслює ветеран.
За його словами, українські військові на фронті роблять все, що можуть, але тільки те, що їм дозволяє робити тил, а дозволяє "чим далі, тим менше".
Як зазначив експерт, в Україні все впирається у "пересічного громадянина", але незрозуміло, на що він готовий, щоб завершити війну.
"Нас зараз в країні приблизно 30 млн, ми всі різні. Тому те, що я зараз скажу, стосується "середнього по палаті", а не кожного окремо взятого. От "середній по палаті", чим далі, тим більше вражає. У мене таке враження, що у середнього пересічного українця наразі шизофренія - такий розлад - роздвоєння свідомості", - заявив ветеран.
Зокрема, за словами Дикого, "однією півкулею мозку" українці хочуть, щоб їх захистили від російської агресії, щоб жінок "буряти не ґвалтували", а кадирівці "не різали чоловіків". Тобто, пересічний українець не хоче опинитися на місці, наприклад, мешканців Бучі, де навесні 2022 року окупанти робили жахливі речі. Дикий акцентував:
Більше того, цей звичайний українець сповнений певного почуття гордості та гідності після подій 2022 року. Він сподівається на те, що Росія зазнає краху, мріє про парад перемоги в Москві... Проте більшість усвідомлює, що це лише недосяжна мрія. Водночас, багато хто прагне відновлення кордонів 1991 року та надійних гарантій безпеки, серед яких лише членство в НАТО або наявність власної ядерної зброї виглядають реальними.
Водночас, як він додає, "той самий українець" категорично не хоче мобілізовуватися та не сприяє мобілізації своїх знайомих. Ба більш, ховає ухилянтів, нападає на ТЦК-шників, перекривають дороги, як на Закарпатті тощо. "Пересічні українці" ставляться до ТЦК так, якби це були російські окупанти, тільки загарбники десь далеко, а проти військкоматів воювати не страшно, бо вони - свої.
"От це я називаю шизофренічним розладом. Тобто люди хочуть перемоги, щоб їх захистили та при цьому роблять все від них залежне, щоб наша армія не могла це зробити. Тому що коли в армії нема, кому воювати, вибачте, вона не захистить. Тим більше вона не переможе", - наголошує Дикий.
Нагадаємо, що в двох селах Мукачівського району Закарпатської області - Карпатах і Ракошино - жителі виступили проти мобілізації, заблокувавши дороги. Зокрема, кілька десятків жінок перекрили автотрасу Київ-Чоп, безперервно проходячи пішохідним переходом.
У Одеській області на ринку "7-й кілометр" спалахнув бунт, викликаний затриманням кількох чоловіків працівниками ТЦК і СП та поліції. У соціальних мережах з’явилося відео, на якому десятки людей рухаються територією ринку та підходять до зачинених металевих воріт однієї з адміністративних будівель. Вони стукали у ворота і намагалися проштовхнути частини металевих загороджень.