Неповторні природні дива України, які варто побачити хоча б раз у житті: вирушаємо в захоплюючу подорож!
Києво-Печерська Лавра, острів Хортиця та природний заповідник "Кам'янець" — це вражаючі перлини нашої батьківщини. Проте Україна може похвалитися не лише своїми замками та фортецями. Наша земля зберігає безліч загадок і чудес. Отже, що варто відвідати кожному українцеві хоча б раз у житті — читайте далі.
Світязьке озеро
Найглибша водойма України знаходиться у Волинській області, в межах Шацького національного природного парку. Довжина її берегової лінії сягає 30 кілометрів.
На узбережжі височіють сосни, берези та дуби.
Поговорюють, що осередок виник після відступу Дніпровського льодовика понад 10 тисяч років тому. А ще вважають, що він має карстове походження.
Влітку сюди приїжджає безліч туристів. Тут облаштували пляжі та зони для купання. Також тут можна орендувати котеджі та будиночки.
Існує стара легенда, що колись на цьому місці розташовувалося місто, яке було поглинуто водами разом із усіма його жителями. Дівчина, аби уникнути полону ворогів, звернулася до богів з благанням. Кажуть, що в ясні дні можна почути мелодії дзвонів, які доносяться з глибин підводного царства.
Дністровський каньйон
Екологічно охоронна зона, розташована в межах Чортківського району Тернопільської області. Цей парк був заснований для збереження історико-культурних пам'яток та природних об'єктів лісостепової території. Його територію обрамляє річка Дністер.
Атракція вирізняється травертиновими скелями та незвичайними геологічними формаціями. На цьому місці можна знайти гроти, печери та водоспади. У підземних лабіринтах відвідувачі матимуть можливість побачити яскраві кристали різних відтінків.
У цьому регіоні також можна знайти численні реліктові та ендемічні види рослин. Серед них особливо вирізняються лісова лілія, степовий мигдаль, білий ясенець і круглонога цибуля.
А ще тут мешкають зайці, борсуки, лисиці та дикі свині.
Гіпсова печера "Оптимістична"
Розташовується у Тернопільській області на південний захід від Королівки. З цікавого: осередок увійшов до Книги рекордів Гіннеса. Довжина його ходів простягається на понад 267 кілометрів.
У вивченні цієї локації взяли участь спелеологи з кількох країн, зокрема Болгарії та Польщі. Загалом було організовано близько 260 експедицій.
Озеро Синевир
Найвища точка Українських Карпат розташована в Хустському районі Закарпаття, на висоті 989 метрів над рівнем моря.
Водойма утворилася через потужний зсув, який спричинив землетрус орієнтовно 10 тисяч років тому. На навколишніх територіях мешкають олень європейський, гірська козуля, ведмідь, вовк, лисиця та рись.
Це природне диво відоме своїми крутішими схилами, древніми ялинами та рідкісними рослинами, що занесені до Червоної книги України.
Існує переказ про те, що це озеро з'явилося внаслідок безперервного потоку сліз доньки графа на ім'я Синь, яка оплакувала загибель свого коханого, убитого на цьому самому місці.
Каньйони Бузького Гарду
Розташована в межах Миколаївської області, ця геологічна пам'ятка міжнародного значення є ерозійною формою рельєфу, що виникла під впливом Південного Бугу.
Вік гірських порід -- приблизно 60 мільйонів років. Флора й фауна осередку надзвичайно різноманітна та включає багато рідкісних видів, що перебувають під загрозою зникнення. Зокрема, гвоздика бузька, ковила гранітна, полоз лісовий та орел-карлик.
Кажуть, що ця атракція слугує прототипом легендарного міста Азґард.
Кохання в тунелі
Розташовується біля села Клевань Рівненської області. Осередок довгий час не мав аналогів. Але у 2017 році подібний куточок відкрили в Китаї.
Лісовий шлях виник через рух маневрових поїздів до деревообробного заводу.
У цьому місці регулярно проводять фотосесії на різні теми. Місцеві мешканці запевняють, що якщо поцілуватися в тунелі і замовити бажання, воно обов'язково здійсниться.
Відкрийте для себе дивовижні скарби нашої країни!
Раніше OBOZ.UA розповідав про мальовничі українські хутори.