Бізнесмен у формі правоохоронця

Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

Ярослав Васильович Колесник обіймає посаду начальника Головного управління Національної поліції Закарпатської області, маючи звання генерала поліції третього рангу. На цю керівну роль він був призначений у 2021 році, змінивши на посаді Олександра Шляховського, який був переведений до Львова.

До цього з 2005 по 2015 роки він працював на посадах звичайного оперуповноваженого карного розшуку ГУНП у м. Київ. у Києві. Раптом у 2019 році з Колесником стався справжній кар'єрний ліфт: він став начальником управління карного розшуку на Київщині. 2020 - вже заступником начальника ГУНП Київщини, начальником кримінальної поліції. А в лютому 2021 року опинився у прикордонній Закарпатській області.

2023 року його прізвище пролунало у скандалі, що виник в Ужгороді навколо припаркованого в пішохідній зоні автомобіля з дипломатичними номерами. Згодом у соцмережах поширилася інформація про те, що Мерседес GL250 із дипномірами SDP 0107 належить дружині керівника управління Нацполіції у Закарпатській області Ярослава Колесника - Вікторії.

Згідно з декларацією, Ярослав Колесник разом зі своєю дружиною Вікторією, дочкою Анастасією та Ліною Колесник є власниками квартири в Києві площею 42,9 квадратних метрів, придбаної в 2016 році. У 2019 році Ярослав отримав у користування автомобіль Toyota Camry (2006) від Ліни Колесник. Як заступник голови поліції Київської області, його річний дохід склав 477,5 тисяч гривень. Колесник також має 290 тисяч гривень заощаджень. Окрім того, він володіє нерухомістю в Іспанії та Франції, зокрема елітною віллою в Ніцці.

Нещодавно в соціальних мережах з'явилася інформація про те, що в регіональній Національній поліції сформували спеціальний стрілецький батальйон, який діє згідно з наказами Ярослава Колесника, націлений на виконання особливих завдань.

Відомо, що батальйон, до якого були направлені поліцейські з Закарпаття, знаходиться під керівництвом Олега Данилаша. Протягом 2024 року, як стверджують джерела, відправлені правоохоронці проходили військові тренування в навчальному центрі, за який безпосередньо відповідав Ярослав Колесник.

Проте найважливіше, що цей підрозділ спеціального призначення має свої унікальні критерії для відбору. Кажуть, що сюди потрапляють переважно ті поліцейські, які викликають незадоволення, зокрема ті, хто не бажає сумлінно виконувати злочинні вказівки керівника поліції Закарпаття.

Місцеві мешканці задаються питанням: чому жоден із сімдесяти людей, яких генерал привів з Київщини та Вінницької області, не потрапив до цього батальйону? Чи заважає їм участь на фронті те, що вони є частиною кола довірених осіб та соратників Колесника? Водночас закарпатців змушують служити в батальйоні, хоча вони не отримали належної підготовки в навчальному центрі під керівництвом генерала, що викликає обурення. Така ситуація вже призводить до неприємних наслідків, зокрема до випадків самовільного залишення частини.

Водночас відомо, що двоє працівників Воловецького районного відділення поліції Василь Біряк та Іван Лозинець, яких непідготовленими відправили на передову під Торець Донецької області, зникли дорогою. На Закарпатті впевнені, що такі випадки навряд чи будуть поодинокими. Адже багато бійців особливого стрілецького батальйону вважають, що їх загнали до "штрафбату" Колесника, щоб розправитися. Генерал Колесник досі тримає у заручниках місцевих підприємців, яких не мали права мобілізувати через інвалідність та відстрочку. Незаконно затримані закарпатці блукають по підвалах ТЦК, військових частин та полігонів.

Крім того, завдяки широкому суспільному розголосу діяльністю головного поліцейського регіону вже зайнялися представники антикорупційних органів. У суспільстві вимагають усунення Ярослава Колесника з посади на час розслідування.

Особи, залучені до цієї ситуації, повідомляють, що після призначення Колесника на пост керівника ГУНП спостерігається зростання контрабандних потоків, а також значне збільшення масштабів зловживань та кримінальних правопорушень. Питання поліцейського свавілля та злочинності в Закарпатті викликало значний резонанс у суспільстві. Експерти стверджують, що ситуація дійсно виходить з-під контролю.

З прізвищем Колесника також може бути пов'язана історія з нелегальним виїздом за кордон колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького та інших топфігурантів кримінальних справ, до яких могли виникнути питання правоохоронці. Тупицький коридор через кордон коштував 150 тисяч доларів. І, ймовірно, "левова частина" цієї суми могла потрапити саме до кишені Колесника як керівника поліції прикордонного регіону. Нагадаємо, що 17 березня 2022 року Олександр Тупицький виїхав автомобілем "Toyota Camry" через пункт пропуску "Косіно", переправка була організована групою, до якої входили прикордонники та поліцейські.

У ролі підозрюваного виступає заступник начальника з превентивної діяльності Берегівського районного відділу поліції Ян Мікша. Як зазначив прокурор Офісу генерального прокурора Роман Крупка, Мікша, ймовірно, особисто контролював процес, забезпечуючи, щоб прикордонники пропускали певні автомобілі без перевірок пасажирів та огляду машин. Протягом півроку незаконний дохід від цієї схеми міг сягнути півмільйона доларів.

Крім Яна Мікші, ймовірно, участь у функціонуванні цієї схеми брав співробітник Державної прикордонної служби України Роман Макуха. Правоохоронці стверджують, що чоловіків незаконно перевозили до іншої країни через прикордонні пункти "Косіно" і "Лужанка".

При цьому офіційно у процесі розслідування ім'я голови ГУНП Закарпатської області Ярослава Колесника не називалося. Хоча можна припустити, що Мікша та Макуха не змогли б самостійно провернути схему такого масштабу. Однак у відомстві Колесника цю історію представили як "локальне недоопрацювання". Як стало відомо журналістам, Мікша взагалі нещодавно вийшов із-під варти під заставу.

Окрім раніше згаданих проблем, місцеві жителі неодноразово висловлювали своє незадоволення щодо зловживань, пов'язаних із земельними ділянками, а також випадків незаконного захоплення бізнесу та нерухомості, в яких брало участь керівництво Закарпатської Національної поліції. Зокрема, зазначається про зловживання Ярослава Колесника, який використовує свою посадову роль для власного збагачення та організації будівництва незаконних курортів для себе та високопосадовців, включаючи представників Міністерства внутрішніх справ України. Це будівництво відбувається неподалік села Жданієво в Мукачівському районі. Колесник регулярно надає вказівки щодо постачання будівельних матеріалів та залучення робітників з районних підрозділів поліції, що є неправомірним використанням державних ресурсів. Для реалізації цих проектів було здійснено незаконну вирубку лісів у Свалявському, Міжгірському, Рахівському та Брустурянському лісгоспах. В результаті, за рахунок коштів поліцейських та "тіньового бізнесу", були зведені елітні дачі для вищого керівництва МВС та їхніх "покровителів".

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.