Перемови з Росією: погляди українців — результати опитування

Переважна більшість людей вважає, що Росія повинна зробити зусилля для того, щоб змусити Україну сісти за стіл переговорів. Водночас, підтримка вступу до Європейського Союзу та НАТО серед громадян суттєво зросла.

Згідно з даними всеукраїнського опитування, яке провели Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, більшість громадян України вважає, що приєднання до НАТО зможе запобігти новій агресії з боку Російської Федерації.

Опитування відбувалося в період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року. Загальна кількість учасників становила 1518 осіб, всі з яких є повнолітніми. Респонденти проживають у таких областях, як Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька, а також у місті Київ. Теоретична похибка становить не більше 2,6%.

Переважна частина людей (73%) вважає, що для того, щоб Україна погодилася на переговори, Росії потрібно виконати певні умови. Лише 7% мають іншу думку, а ще 20% не змогли визначити свою позицію з цього питання.

У числі таких обставин:

Згідно з опитуванням, 41% людей вважають, що наступ Збройних Сил України в Курській області Росії підвищив ймовірність досягнення миру, якого прагне Україна. Натомість 24% респондентів мають протилежну точку зору, а 35% висловили невпевненість у своїй оцінці ситуації.

"Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком", -- зауважили автори.

Найгірші оцінки Курської операції були висловлені на півдні. Люди, які мають близьких у зоні окупації, також проявили більший рівень скептицизму щодо цього питання.

У порівнянні з червнем 2023 року, відсоток тих, хто готовий підтримати вступ України до НАТО, незважаючи на наявність окупованих територій, зріс на 14%. Зокрема, 47% опитаних висловили згоду з цим варіантом, тоді як 36% мають іншу думку.

Респонденти, які виявляли особливу категоричність у цьому питанні, здебільшого:

55% респондентів вважають, що найнадійнішою гарантією безпеки є членство в альянсі. Нейтральний статус з міжнародними гарантіями підтримує лише 12% опитаних. Найменшою популярністю серед учасників опитування користувався позаблоковий статус з обмеженнями на оборонні можливості та орієнтація виключно на власні сили.

Водночас 60% людей переконані, що вступ у НАТО здатен вберегти Україну від повторного нападу РФ. Також популярною оборонною стратегією стало відновлення ядерного статусу держави (39%). Як найменш ефективну оцінили створення демілітаризованої зони на лінії фронту.

Рівень підтримки вступу до Європейського Союзу досяг рекордних показників — 69% респондентів висловили підтримку євроінтеграції. У порівнянні з лютим 2022 року, ця цифра зросла на 14%. Водночас, 18% опитаних виступили проти приєднання до будь-якого союзу.

Зазначимо, що дослідження, проведене КМІС, виявило, що більшість українців висловлює підтримку ідеї повернення ядерної зброї, однак мають певні побоювання щодо можливих наслідків.

Компанія DiXi Group провела дослідження, щоб виявити, які чинники впливають на довіру українців до запроваджених графіків відключень електроенергії.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.