Парламентські механізми не повинні застосовуватися для задоволення особистих інтересів, - заява про правопорушення.

Правоохоронні органи мають оцінити факт використання народним депутатом інструменту парламентського дослідження у приватних інтересах. Залучення Дослідницької служби ВР до виконання завдань, що не передбачені Положенням про неї, містить ознаки корупційних злочинів.

Члени Ради адвокатів України досягли консенсусу з цього питання під час сьогоднішнього засідання, яке проходить в Ужгороді 21 лютого. Обговорюючи ситуацію, вони звернули увагу на нещодавнє парламентське дослідження, що містить висновки про невідповідність окремих рішень РАУ вимогам Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Нещодавно в соціальних мережах з’явилася новина про парламентське дослідження, присвячене "актуальним питанням правових основ функціонування адвокатури в Україні, а також адвокатського самоврядування, яке забезпечується державою". Це дослідження було розроблено Дослідницькою службою Верховної Ради.

Як стало відомо, Лариса Криворучко, чиє право на зайняття адвокатською діяльністю у минулому році припинила КДКА Закарпатської області, 30 січня звернулася до народного депутата Юрія Камельчука з проханням ініціювати парламентське дослідження актуальної проблеми державної політики в сфері діяльності адвокатури. Нардеп звернувся до Дослідницької служби, яка в цей же день виготовила 15-сторінкове дослідження.

Виходячи з наведеного, колишня адвокатка подала вимогу про зупинення функціонування адвокатських органів, включаючи кваліфікаційно-дисциплінарні комісії (КДКА). Крім того, вона направила дослідження до парламенту та всіх апеляційних судів, а також до Верховного і Конституційного судів, щоб це було враховано під час ухвалення судових рішень.

Члени РАУ зазначили, що оскільки реєстрація звернення особи, його передача до Дослідницької служби, а також обробка і підготовка об’ємного матеріалу відбулися в один день, це викликає сумніви щодо того, чи не просто народний депутат формально зареєстрував звернення Л.Криворучко і передав його до державної установи з метою легалізації заздалегідь підготовленого висновку у версії, що влаштовує зацікавлені сторони.

Адвокати висловлюють обґрунтовані сумніви щодо об'єктивності дослідження через його надзвичайну швидкість виконання. На їхню думку, це може свідчити про попереднє узгодження дій, що формує ризики корупції та може призвести до використання парламентських механізмів для задоволення приватних інтересів.

Народний депутат Юлія Яцик, яка брала участь у засіданні РАУ, висловила своє обурення щодо незвичної поведінки свого колеги. "Мене вкрай обурює така діяльність, яка має на меті підрив авторитету адвокатів та самої адвокатської професії. Нажаль, подібні ситуації іноді виходять за межі нашої країни, і міжнародна спільнота реагує на них дуже негативно", – підкреслила вона.

Народний депутат підкреслила, що функціонування Дослідницької служби виключає можливість втручання в діяльність діючих органів, а її основна мета полягає в наданні підтримки депутатам та підготовці аналітичних матеріалів з певних тем для внутрішнього використання. Крім того, в нормативних документах служби чітко вказано, що її висновки не відображають офіційну позицію Верховної Ради. "У такій ситуації можна говорити про перевищення повноважень народного депутата", - зазначила Ю. Яцик.

Раніше дане питання аналізував Володимир Ватрас, який є членом Комітету Верховної Ради з правової політики та головою підкомітету, що займається організацією діяльності адвокатури та правової допомоги. Він підкреслив, що ключовими функціями Дослідницької служби є наукове дослідження та інформаційно-аналітичне супроводження роботи Верховної Ради, її структур і народних депутатів, а також депутатських фракцій та груп. Служба готує письмові аналітичні та інформаційні документи, серед яких особливе місце займають парламентські дослідження. Це дослідження є всебічним аналітичним оглядом, що охоплює аналіз законопроєктів, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді, а також актуальних питань державної політики і оцінку ефективності впровадження прийнятих законодавчих актів.

Рада адвокатів України ознайомилася з наданою інформацією. Враховуючи обставини, Національна асоціація адвокатів України звернулася до Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Національного агентства з питань запобігання корупції та Офісу Генерального прокурора з офіційним запитом щодо скоєння низки кримінальних правопорушень, вчинених за попередньою змовою групою осіб.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.