В Закарпатті правоохоронці затримали голову військово-лікарської комісії, у якого під час обшуків виявили 11 мільйонів гривень готівкою.

У Закарпатській області затримали очільника військово-лікарської комісії, в якого вилучили близько 11 млн грн готівки та якого підозрюють в організації одержання неправомірної вигоди за оформлення фіктивних медичних висновків. Про це повідомляють Офіс Генерального прокурора та Державне бюро розслідувань.

За даними Офісу Генпрокурора, під час обшуку в оселі очільника ВЛК на Закарпатті вилучили готівку в різній валюті на суму, еквівалентну близько 11 млн грн.

Як зазначили в ДБР, 60-річний посадовець систематично вимагав гроші за оформлення фіктивних медичних документів для отримання відстрочки від мобілізації.

Зокрема, один з призовників звернувся за допомогою, бажаючи відновити свою відстрочку через проблеми зі здоров'ям. Підозрювана особа запропонувала скористатися старими медичними записами, не проходячи нових обстежень, і змовилася з іншими членами військово-лікарської комісії, щоб не звертати уваги на фактичний стан здоров'я призовника.

- Вартість такої "послуги" становила $6 тис., які планували розподілити між учасниками схеми, - йдеться у повідомленні ДБР.

Правоохоронці затримали посадовця після оформлення висновку про обмежену придатність.

Під час обшуку в його квартирі було знайдено більше $240 тисяч, понад €3 тисячі, близько 1,3 мільйона форинтів і більше 260 тисяч гривень. Встановлення джерела цих коштів буде проведено. Їм буде надана окрема правова експертиза.

Серед вилученого - мічені купюри, які передали в якості авансу в межах контролю за вчиненням злочину. Наразі триває підготовка клопотання про арешт майна.

Очільник ВЛК на Закарпатті повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди, вчиненому за попередньою змовою групою осіб із вимаганням (ч. 3 ст. 368 чинного Кримінального кодексу України).

Триває підготовка клопотання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою, а також про відсторонення від посади. Наразі продовжується досудове розслідування.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.