На Тернопільщині стихія завдала значних ушкоджень: дороги стали схожими на ріки, а також постраждали птахи. Дивіться фото та відеоматеріали.
У неділю, 4 травня, сильний дощ із шквалистим вітром та градом обрушився на одну з територій Тернопільської області. Непогода спричинила підтоплення житлових будинків та загибель свійської птиці.
Про це повідомляє видання "Суспільне". Місцеві мешканці поділилися в мережі відео з наслідками негоди.
"Сильна злива супроводжувалася значним градом, що призвело до зливи води з полів. Потужний потік ринув у село, затопивши господарства та городи мешканців на одній із вулиць Саранчуків. На щастя, жертв серед людей не зафіксовано. Однак, деякі птахи загинули, а загалом ситуація залишається більш-менш стабільною", - повідомив голова Саранчуківської громади Володимир Петровський.
За його словами, злива розпочалася близько 16:00 в неділю. У Саранчуках Тернопільського району негода перетворила вуличку села на бурхливу річку.
Село Слов'ятин також зазнало негативного впливу від стихії. Проте річка Золота Липа залишилася в своїх берегах.
За даними Тернопільського обласного центру з гідрометеорології, минулими вихідними Тернопільщина опинилася під дією циклону, який спричиняє грози та дощі. Синоптики попереджали, що сильна злива та високий рівень води можуть значно зашкодити городам і приватним будинкам.
У період негоди мешканці постраждалих населених пунктів активно фіксували на відео та ділилися в соціальних мережах зображеннями, що демонструють збитки, які завдала стихія в регіоні.
Уряд направив спеціалізовані комісії до регіонів, щоб виявити способи надання підтримки громадянам.
Як інформував OBOZ.UA, за прогнозами метеорологів, 5 травня в Україні передбачається в основному хмарна погода з періодичними проясненнями. У більшості центральних регіонів, а також у Закарпатті, Одеській області та в окремих північних територіях можливі короткочасні дощі та грози.
Кліматологи вважають, що влітку 2025 року в Україні можливі аномально високі температури. Очікується, що середня температура перевищить звичні показники на два градуси, з піком у липневі дні.