Міністерство закордонних справ України спростувало інформацію, що надійшла з Угорщини, щодо нібито заборони діяльності угорської організації в Закарпатському регіоні.
Київ не забороняв жодних угорських політичних чи культурних структур.
У Міністерстві закордонних справ України спростували заяву міністра закордонних справ Угорщини Пітера Сіярто щодо нібито заборони "Товариства угорської культури Закарпаття" або партії, що з ним пов'язана. Про це 27 травня повідомив представник українського зовнішньополітичного відомства Георгій Тихий в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Офіційна позиція України однозначна: ніяких рішень або дій, що стосуються обмеження діяльності згаданої організації, не було ухвалено. Інформація, що стверджує протилежне, є неправдивою. У наших стосунках з Будапештом і так існує безліч складних питань, які потребують конструктивного підходу, тому немає сенсу вигадувати нові інформаційні приводи," – підкреслив Тихий.
Вчора у своєму пості на Facebook Петер Сіярто висловив, що угорський уряд очікує офіційних роз'яснень від Києва стосовно можливого заборони політичної партії, яка, за його словами, представляє інтереси угорської національної меншини в Закарпатті.
У той самий день міністр у справах ЄС Угорщини Янош Бока виступив з обвинуваченнями на адресу України, зазначивши, що в угорських медіа відбуваються інформаційні напади. На його думку, це ускладнює переговори про євроінтеграцію України.
Українська сторона стверджує, що такі висловлювання лише посилюють існуючі непорозуміння між державами і заважають налагодженню конструктивного діалогу з важливих питань, особливо в межах співпраці з Європейським Союзом.
Нещодавно стало відомо про викриття угорських шпигунів СБУ, які займалися збором чутливої інформації щодо обороноздатності Закарпатської області. Вони досліджували стан протиповітряної оборони та пересування українських військових. Володимир Кравченко, оглядач з міжнародної політики ZN.UA, у своїй статті "Навіщо Орбан шпигує за Україною. Кілька цілей угорського прем'єра" зазначає, що угорські спецслужби вже тривалий час активно функціонують у Закарпатті, де, за даними перепису 2001 року, проживає понад 150 тисяч угорців, що складає близько 12% від загальної кількості населення регіону.