Мосяжництво отримало статус нематеріальної спадщини України: ключові факти про це неповторне мистецтво - Радіо Максимум.

Не вино: 108-річна жінка поділилася, який напій з алкоголю є її ранковим фаворитом.

Українські традиції вражають своєю різноманітністю та унікальністю. Витоки їх сягають у глибоку давнину, зберігаючи не лише естетичну цінність, а й особливу магію. Серед найвеличніших нематеріальних скарбів українських Карпат особливе місце займає мистецтво мосяжництва.

На червень 2025 року гуцульські мосяжні традиції були занесені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Зверніть увагу: незаслужено забутий український курорт з ефектом Мертвого моря, який варто відвідати цього літа.

Загалом, мосяжництво охоплює процес створення різноманітних предметів з сплавів кольорових металів, таких як мідь, латунь і бронза. Це мистецтво також включає в себе художню обробку виробів, надаючи їм унікального вигляду та естетики.

У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України розповіли, що традицію мосяжництва практикують в Івано-Франківській та Закарпатській областях, а також - на Буковині.

Мистецтво нерозривно пов'язане з історичними та культурними процесами. Місцеві художники черпали натхнення з природних пейзажів і прагнули втілити їхню красу у повсякденних предметах.

Оригінальний тревел-тренд: таємниче і залишене село неподалік Києва стає популярним у соціальних мережах.

Часто виявляється, що прикраси є найбільшими скарбами мосяжництва. Зокрема, це стосується хрестів, зґард, каблучок та дукачів. Окрім того, серед скарбів можна знайти й дрібні ужиткові предмети, такі як табакерки або кишенькові ножі.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.