Магічна Україна: сім таємничих локацій, що заворожують душу

Попри те, що Геловін не є традиційним українським святом, завдяки активній роботі маркетологів його атмосферу вже успішно впровадили й у нашій країні. УНІАН.Туризм підготував підбірку з семи містичних локацій в Україні, які обов'язково зацікавлять прихильників загадковості та містики.

У західних країнах тематичні подорожі під час свят стали досить популярними, і Геловін не є винятком. Туристичні фахівці активно формують списки міст, які можуть зацікавити мандрівників, що шукають щось містичне. Місцеві гіди з радістю організовують "святкові" тури, щоб подарувати незабутні враження.

Попри те, що для багатьох українців Геловін, що святкується з 31 жовтня до 1 листопада, не має такого глибокого культурного значення, як для європейців чи американців, чимало людей в Україні все ж піддаються загальному настрою і активно беруть участь у святкуванні Дня всіх святих.

Поки що, УНІАН.Туризм підготував підбірку з семи локацій в Україні, які варто відвідати на Геловін або в будь-який інший момент, якщо ви прагнете отримати порцію адреналіну та незабутніх вражень.

Цвинтар, безсумнівно, є найяскравішим місцем, яке приходить на думку, коли мова заходить про Геловін і бажання поринути в атмосферу цього свята. Одним із найвідоміших і найатмосферніших місць в Україні є Личаківський цвинтар у Львові. Цей цвинтар не лише вражає своїм історичним значенням, а й має статус державного історико-культурного музею-заповідника. Вхід на територію платний: для дорослих наразі він становить 80 гривень.

Заснований у 1786 році, цей цвинтар вважається одним із найстаріших активних комунальних кладовищ в Європі. Сьогодні на його території знаходиться більше 300 тисяч поховань, а також близько 500 скульптур і рельєфів, а також 24 каплиці, зведені на честь заможних родин.

На цвинтарі поховано чимало видатних особистостей, в тому числі письменник Іван Франко, композитори Володимир Івасюк та Мирослав Скорик, оперна співачка Соломія Крушельницька та багато інших.

Хоча цей цвинтар нині функціонує як музей і не призначений для нових поховань, щорічно там відбувається близько ста поховань. Виключення робляться для видатних особистостей з Львова, репресованих, політичних в'язнів, воїнів УПА та загиблих у сучасній російсько-українській війні. Серед похованих тут - герої України Юрій Вербицький, член Небесної сотні, та генерал-майор Сергій Кульчицький.

Згідно з традицією, 1 листопада на Личаківському кладовищі запалюють свічки в честь померлих, створюючи при цьому надзвичайно атмосферну обстановку.

Зведений у середині XVII століття за наказом коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського, в селі Підгірці розташований розкішний маєток, виконаний у стилі пізнього ренесансу та бароко. Сьогодні цей архітектурний шедевр функціонує як музей-заповідник, і всі охочі можуть його відвідати, сплативши цілком доступну квиткову ціну в 150 гривень для дорослих.

І як кожен поважаючий себе замок він має свою легенду - про Білу Пані. Основна її версія розповідає про власника маєтку, який живцем замурував в стіну свою молоду дружину, і з тих пір її привид не може знайти спокою, а її плач можна почути в коридорах.

Колись у одному з залів палацу була створена спеціальна аудіовізуальна інсталяція. Проте, герої цієї легенди варіюються, адже протягом кількох століть замок переходив від одного власника до іншого.

Якщо ви плануєте відвідати Підгорецький замок, не забудьте завітати й до Церкви Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ, що розташована всього за кількасот метрів від палацу. Ця барокова церква була зведена в 18 столітті і є справжньою архітектурною перлиною Підгірців.

У Закарпатті знаходиться один із найкраще збережених замків України — Мукачівський замок. Його історія починається з 11 століття, хоча сучасний вигляд фортеця отримала в 17-18 століттях, коли в регіоні панували представники трансільванського роду Ракоці, який походить від Власького князя Влада III Дракула.

Втім, легенди, якими оповитий "Паланок", аж ніяк не пов'язані з вампірами. Найбільш популярна легенда замку розповідає про чорта, що живе на дні колодязя. За легендою, подільський князь Федір Коріятович, який володів замком на стику 14-15 століть, наказав вирити криницю для забезпечення потреб його мешканців. Однак як вони не копали, води все не було. І коли князь вже зневірився, до нього прийшов чорт і запропонував заповнити криницю водою в обмін на мішок золота (в іншій версії два мішки). Однак оскільки грошей у князя не було, один з його вірних лицарів запропонував обдурити чорта, давши йому дуже маленький мішок, куди влізає лише дві золоті монети, мовляв, ніхто ж не казав, якого розміру мають бути ті мішки (за іншою версією, ідея виникла у дружини князя, яка запропонувала пошити два мішечки по одній монеті в кожному). Обдурений чорт образився і стрибнув в колодязь, щоб зробити воду непридатною для споживання - і тепер з самого дна лунає його вий.

Детальнішу інформацію про мукачівський замок "Паланок" ви знайдете в нашому спеціальному розділі.

Найбільше озеро Українських Карпат обросло легендою про песиголовця (щось на кшталт перевертня в українській міфології), який нападає на туристів, після виходу українського горору "Синевир" 2013 року. Щоправда, жодних історичних відомостей про існування такої легенди немає, і, скоріше за все, усе це є вигадкою творців фільму.

Замість цього, озеро оточене більш романтичною, хоч і сумною легендою. Кажуть, що це прекрасне водоймище виникло з безлічі сліз доньки графа на ім'я Синя, яка втратила свого коханого — простого пастуха Вира. Його життя обірвалося, коли граф віддав наказ покарати його за низьке походження, скинувши на нього важку кам’яну брилу. Сьогодні їхня пам'ять жива завдяки дерев'яній скульптурі, що стоїть на березі озера.

Архітектурний пам'ятник 19 століття, також відомий як Дубенський форт, розташований неподалік від села Тараканів Рівненської області в мальовничій місцевості над річкою Іквою. Свого часу він будувався як потужна оборонна споруда для посилення кордонів Російської імперії, однак він так і не встиг виконати свої функції - всього лише десь за 10-15 років після відкриття місцевий гарнізон був розформований після повстання солдатів, а см форт перетворився на військову в'язницю. Власне, саме з нею і пов'язані моторошні легенди, якими оповитий форт - мовляв, вночі там можна побачити та почути привидів закатованих в'язнів.

На жаль, як і чимало інших красивих історичних споруд в Україні, за радянських часів Тараканівський форт серйозно постраждав - там свого часу розміщувався таємний відділ НКВД, а потім будівлю використовували під господарські потреби, для зберігання продуктів та автозапчастин. Нині ж форт, на жаль, також не відновлюється, головним чином через конфлікт підпорядкування - протягом довгого часу він перебував на балансі Міноборони, яке їм не займалося, тож будівля просто стоїть і руйнується.

Це маленьке селище на Хмельниччині приваблює шанувальників всього містичного та таємничого вже лише завдяки своїй назві. Однак, насправді, воно також є одним з відомих бальнеологічних курортів України. Незважаючи на численні теорії щодо походження назви, жодна з них не має зв'язку з Сатаною. Найпоширенішою версією є те, що назва походить від слів "sat" або "satt", які в різних мовах означають "велике село", "зупинимося тут", "сидіти" та подібні.

Але і без цього селищу є чим привернути увагу тих, хто полює за загадками. Тут є ціла низка цікавих історичних пам'ятників, зокрема, руїни Сатанівського замку 14-16 століття, міська брама 15-17 століття, Свято-Троїцький монастир 16-18 століття, Сатанівська синагога 15 століття, яку було повністю відновлено у 2013-2014 роках, старий єврейський цвинтар 16 століття і ще кілька цікавинок.

Якщо ви не маєте можливості або бажання виїжджати далеко від Києва, то, безсумнівно, одним з наймістичніших місць столиці є Лиса гора. Це історичний пагорб, який став популярним серед відьом, неоязичників, шанувальників творчості Толкіна та інших представників різноманітних субкультур.

Сьогодні цей ландшафтний парк знаходиться у підпорядкуванні Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця". На його території відкриваються захоплюючі природні пейзажі, які гармонійно поєднуються з залишками давніх укріплень.

Своєю містичною атмосферою Лиса гора, безумовно, зобов'язана численним художнім творам, які виявили цю місцевість ще в 19 столітті як осередок нечисті та представників маргінальних груп.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique.

Раніше УНІАН.Туризм ділився інформацією про сім прекрасних і комфортних міст України, які ідеально підходять для вікенду, а також про п'ять чудових каньйонів, де можна насолодитися природою.

Марина Григоренко может быть уникально представлена как Марина, носительница фамилии Григоренко, или же как Григоренко Марина, подчеркивая её индивидуальность и значимость.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.