Львівська обласна військова адміністрація дозволяла виїзд чоловіків за межі країни на основі листів, що надходили від імператора Олександра III.

Львівська обласна військова адміністрація, ймовірно, сприяла виїзду військовозобов'язаних чоловіків за межі країни за допомогою програми "Шлях". Можливо, дозволи були видані на основі документів, які належали до фіктивної громадської організації.

Цю інформацію повідомляє NGL.media.

Журналісти з'ясували, що ЛОВА видавала дозволи на виїзд, базуючись на листах від вигаданої громадської організації "Гуманітарна надія нації". Ці звернення були оформлені з відвертою насмішкою: на них був логотип російського "Газпромбанку" та навіть автограф російського імператора кінця XIX століття Олександра III.

Згідно з інформацією, отриманою внаслідок журналістського розслідування, організація "Гуманітарна надія нації" не має реєстрації ані в Україні, ані у Франції. Крім того, електронна адреса, пов'язана з цією організацією, не функціонує. Директором вказано загальне ім'я "Олександр Ніколенко".

Проведене розслідування показало, що восени 2022 року Львівська обласна військова адміністрація отримала п'ять документів від фальшивої громадської організації, які дозволили виїзд за межі країни для восьми осіб. Накази, які були підписані особисто головою ЛОВА Максимом Козицьким, ухвалювалися в надзвичайно короткі терміни.

Серед осіб, які залишили країну, виявився й колишній позаштатний радник очільника ЛОВА Олексій Шевчук. Він виїхав за кордон разом із жителем Дніпра Артемом Лущаном. З восьми чоловіків, які отримали дозволи від "Гуманітарної надії нації", щонайменше семеро не повернулися до України.

У Львівській обласній військовій адміністрації зазначили, що мають інформацію лише про одного водія з цієї організації, який не дотримався термінів перебування за кордоном. Ім'я цього водія не розкрили. Відповідаючи на запитання щодо виїзду, пов'язаного із зверненнями від підробної організації, в ОВА підкреслили, що "відповідальність за достовірність інформації, наведеної в листах, лежить виключно на тих, хто їх подав".

Нагадаємо, у місті Чоп Закарпатської області викрили канал торгівлі людьми, який організувала 23-річна місцева мешканка. Зловмисниця підшуковувала жінок, які мали життєві проблеми або скрутне матеріальне становище. Вона переправляла бідолашних через кордон з метою подальшої сексуальної експлуатації.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.