За інформацією Delo.ua, кожна восьма підприємство в Україні має реєстрацію на території, що розташована поблизу фронту.

Скільки компаній перебувають на території активних бойових дій

Згідно з інформацією, в Україні на сьогоднішній день налічується більше 1,4 мільйона підприємств. Серед них 13% розташовані в прифронтових зонах, що становить приблизно 180 тисяч компаній.

За даними аналітиків, лише 1,1 тисяча таких компаній працюють на територіях, де ведуться активні бої та відключені всі державні реєстри.

Ще 25 тис. (14%) перебувають на території активних бойових дій, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси. Переважна більшість зареєстрована на території можливих бойових дій -- це 153 тис. бізнесів.

Згідно з інформацією, наданою "Опендатабот", Харківська область стала лідером за кількістю зареєстрованих підприємств серед дев'яти прифронтових регіонів. Кількість компаній, зареєстрованих у цьому регіоні, складає більше третини від загальної кількості — понад 69 тисяч.

Майже вдвічі менше бізнесів зареєстровано у Запорізькій області -- 32 тис. Трійку закриває Миколаївщина з показником у 27 тис. (15,2%).

З початку 2022 року близько 19 тисяч українських підприємств вирішили змінити своє місце перебування. Багато з них обрали для себе Київську та Закарпатську області як нові локації.

З початку широкомасштабного конфлікту більше ніж тисяча компаній перемістилися з міст у різні області, серед яких більше 600 підприємств виїхали з Києва.

Серед компаній, що здійснюють переїзди, провідними напрямками залишаються такі галузі, як:

Серед крупних підприємств, які змінили своє місцезнаходження, виділяється ТОВ "Укролія" з річним обігом, що перевищує 4 мільярди гривень. Компанія перенесла свою діяльність з Києва до Полтавської області.

Компанія ТОВ "Київ-Атлантик Україна", з річним оборотом, що перевищує 2 мільярди гривень, здійснила переїзд з Київської області до Черкащини. У той же час, ТОВ "Керхер", яке має обіг понад 1 мільярд гривень, перенесло свою реєстрацію до Київської області.

Нагадаємо, в Україні функціонує урядова ініціатива з релокації бізнесу. Компанії, що знаходяться в зоні ризику біля лінії фронту або зазнали окупації, мають можливість скористатися цією програмою.

До участі в програмі запрошуються всі підприємства, які мають намір здійснити повну або часткову переміщення своїх виробничих потужностей.

Щоб реалізувати цей процес, необхідно подати запит на перенесення, зазначивши спеціалізацію компанії, чисельність працівників, виробничі потужності, вимоги до виробничого простору, сировини, організації робочих місць, а також методи транспортування.

Заявку можна подати через особистий кабінет на одному з електронних майданчиків, що обслуговують бізнес-запити, таких як Національна електронна біржа, SmartTender або E-Tender. Крім того, через ці платформи, а також за допомогою сервісу Zakupki.Prom, можна розміщувати об'єкти та пропозиції для підтримки бізнесу, який перебуває в процесі релокації.

Жодних підстав для відмові у переміщенні бізнесу не встановлено, але треба враховувати першочерговість розгляду заявки, можливість демонтажу, наявність локації з необхідними умовами для роботи в приймаючих регіонах та черговість перевезення.

Після отримання позитивного рішення від Міністерства економіки щодо перенесення, підприємство зможе скористатися комплексом державних заходів підтримки. Це включатиме допомогу у виборі нового місця розташування, організацію транспорту для перевезення на нову адресу, сприяння в переселенні працівників та пошуку нових кадрів, а також підтримку у відновленні логістичних процесів, закупівлі сировин та пошуку ринкових можливостей для збуту продукції.

Переміщення компаній може відбуватися або власними зусиллями, або за допомогою "Укрзалізниці", або "Укрпошти". Крім того, в якості субпідрядників можуть залучатися інші перевізники, виходячи з потреб конкретного підприємства.

840 підприємств перемістилися до безпечніших територій, скориставшись урядовою ініціативою. Найбільший інтерес серед компаній, які скористалися цією програмою, спостерігався до західних областей, таких як Закарпаття, Львівщина та Чернівеччина.

Уряд надав схвалення на подовження терміну дії кредитів за програмою "5-7-9" до 31 грудня 2026 року для підприємств, виробничі потужності яких розташовані у зонах бойових дій або на тимчасово окупованих територіях.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.