Конкурс "Вікі любить Землю 2024" оголосив про результати, представивши десятку найкращих фотографій української природи.

Україна зайняла другу позицію за кількістю завантажених фотографій серед усіх 57 країн-учасниць конкурсу.

Організатори фотоконкурсу "Вікі любить Землю" визначили десять найкращих світлин, що відображають українську природну спадщину у 2024 році. Ці фотографії демонструють різноманітні заповідні території з усіх куточків України та відкривають перед глядачами красу її природи, зазначила пресслужба ГО "Вікімедіа Україна".

Олеся Луканюк, яка є членкинею оргкомітету національного етапу та менеджеркою міжнародної частини фотоконкурсу "Вікі любить Землю", повідомила, що даний конкурс, присвячений пам'яткам природи, вперше виник в Україні в 2013 році. З 2014 року він розширився на міжнародний рівень, метою якого є зібрати фотографії природоохоронних територій України для ілюстрації статей у Вікіпедії.

"Станом на сьогодні, ми вже представили близько 60% об'єктів із конкурсного переліку. Це свідчить про те, що проєкт залишається важливим і актуальним для розширення цього списку, особливо в нинішніх умовах, коли спостерігаємо значні втрати природних пам'яток," – підкреслила Олеся Луканюк.

Цьогоріч конкурс проводився вдруге за час повномасштабного російського військового вторгнення, проте попри безпекові обмеження Україна посіла друге місце за кількістю завантажених фото серед усіх 57 країн-учасниць: 106 учасників та учасниць завантажили 6437 фотографій заповідних обʼєктів України.

До числа десяти найкращих фотографій України потрапили знімки, створені в Одеській, Львівській, Черкаській, Чернігівській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській, Житомирській областях, а також на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.

Десять найкращих фотографій конкурсу "Вікі любить Землю" 2024 року.

Ковила в степах Тарутинського району Одеської області. Фото: Максим Яковлєв, ліцензія CC BY-SA 4.0.

Зіркове небо над Каменем. Львівська область / Фото: Вадим Юник, ліцензія CC BY-SA 4.0

Тарасові горизонти. Ранкова пора. Черкащина / Знімок: Олександр Мальон, CC BY-SA 4.0

Сірі совенята. Ялівщина, Чернігівщина / Фото: Олександр Арендар, CC BY-SA 4.0

Свидовецький природний резерват. Закарпаття / Зображення: Євген Столяров, CC BY-SA 4.0

Осінній ранок над Дністром, де шишкові пагорби оточують краєвид. Чернівецька область / Фото: Сергій Зисько, ліцензія CC BY-SA 4.0

Скелі Надвірної. Івано-Франківщина / Фото: Katewari, CC BY-SA 4.0

Очеретянка, що мешкає в очеретах Тернопільської області / Фото: Любомир Матвіїв, ліцензія CC BY-SA 4.0

Бородата сова. Природний резервант Баранівський, Житомирська область / Зображення: Олександр Гриб, ліцензія CC BY-SA 4.0

Зебри у степу Асканіїї-Нови. Херсонська область / Фото: Ганна Глушакова, CC BY-SA 4.0

Автори та авторки найкращих фотографій, а також ті, хто зробив найбільший внесок у проект "Вікі любить Землю" 2024, отримають нагороди від громадської організації "Вікімедіа Україна". П'ятнадцять найвидатніших знімків будуть представлені від України на міжнародному рівні.

Нагадаємо, до 20 грудня 2024 року у Вікіпедії проходитиме щорічний "Конкурс наукових зображень". Учасники та учасниці можуть позмагатися у п'яти номінаціях: "Люди в науці", "Мікроскопія", "Живі організми", "Нефотографічні зображення", "Загальна категорія" та за відзнаку, присвячену фіксації наслідків війни.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.